قارچ‌شناسی


 

bullet تاریخچه

گروه قارچ‌شناسی در سال 1362 در دانشکده علوم پزشکی تربیت مدرس تحت نظر اساتید برجسته قارچ‌شناسی شروع به کار نمود در زمان تاسیس گروه با پذیرش دانشجویان کارشناسی‌ارشد در حیطه شناسایی قارچ‌ها و اپیدمیولوژی آ‌نها فعالیت آغاز شد. در تاریخ 17/10/1376 به پشتوانه همت اعضا و اساتید برجسته مدعو دانشجو در مقطع دکتری تخصصی به منظور آموزش نیروی متخصص و کارآمد در رشته قارچ‌شناسی پزشکی در دو بعد آموزشی و پژوهشی ادامه یافت.

bullet رسالت گروه

از آنجاییکه به‌دنبال دامنه دارشدن تضعیف سیستم ایمنی افراد بدلایل مختلف، بروز بیماری‌های قارچی افزایش و شدت یافته است نیاز به تربیت محققین مومن و متعهد به نظام جمهوری اسلامی متخصص در رشته قارچ‌شناسی می باشد که توانمند در جهت تشخیص و کارآمد در حیطه آموزش و پژوهش باشند لذا رسالت کاری گروه بر محور توسعه و ارتقائ سطح سلامت جامعه و تولید محصول از ایده‌های پردازش شده استوار می‌باشد گروه در ارائه کارگاه‌های آموزشی تخصصی (حساسیت دارویی) ( نرم افزارهای زیستی و آماری ) و مقاله نویسی و ... در راستای ارتقائ دانش دانشجویان حرکت نموده یک نفر از اعضای گروه در بورد تخصصی حضور دارند با توجه به سوابق پژوهشی و آموزشی اعضای گروه توانایی ایجاد گرایش جدید در زمینه قارچ‌شناسی امکان‌پذیر می‌باشد.

bullet فعالیت اعضای گروه

با توجه به افزایش روز افزون مقاومت به داروهای ضدقارچی، از مهمترین محورهای پژوهشی اعضای گروه شناسایی و تعیین خواص ضدقارچی مواد با منشا مختلف نانو پارتیکل ویا منشاطبیعی و پپتیدی و همچنین تهیه کیت‌های تشخیصی.