سه‌شنبه 7 اسفند 1397 1149

تقدیر از 3 دانشجوی دکتری دانشگاه در مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری

در آیین تجلیل از دانشجویان نمونه‌ کشوری که با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزاری علوم و بهداشت برگزار گردید، از 3 دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس، به عنوان دانشجوی نمونه کشوری تقدیر شد.

تقدیر از 3 دانشجوی دکتری دانشگاه در مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری

بیست و هفتمین دوره جشنواره تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری ، دوشنبه ۶ اسفند ماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با حضور دانشجویان نمونه و روسای دانشگاه ها در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
در این مراسم که از دانشجویان دانشگاه های سراسری و علوم پزشکی تقدیر شد؛ نازنین داراب زاده، رسول رجایی و مصطفی بارانچی دانشجویان دکتری دانشگاه به عنوان دانشجویان نمونه کشوری معرفی شدند.
دکتر جهانگیری در این مراسم اظهار داشت: مطمئنا اگر یکی از مهمترین شاخص های نظام مدیریتی نهاد دانشگاه را بخواهیم مطرح کنیم، پرورش خلاقیت و مهارت در مواجه با مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و نیز در قبال مسائل خارجی است تا از دانشگاه ها چهره‌ای مناسب با آن بیرون آید چرا که کار دانشگاه صرفا آموزش نیست بلکه عرصه ای برای جامعه پذیری و شناخت بهتر مسیر زندگی است و دانشجو می تواند سرمشقی برای جامعه باشد.
معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: از چنین دانشجویی نقش آفرینی در مسیر توسعه جامعه و تولید ثروت در خدمت رشد و توسعه کشور برای رفاه بیشتر مردم انتظار می رود.
جهانگیری با بیان اینکه ما در مقطع فعلی سختی های زیادی را تجربه می کنیم، اظهار کرد: حسن افراد این است که در این شرایط بتوانند جامعه را عبور دهند و به سوی یک زندگی سالم ببرند. ما در مقطع فعلی جز ملی اندیشیدن نباید کار دیگری کنیم. من این را به عنوان یک دولتمرد جمهوری اسلامی می گویم.
وی ادامه داد: این دولت مستحضر به پشتیبانی نهاد دانشگاه و دانشجویان است و به پشتیبانی این نهاد و دانشجویان از خود افتخار می کند و فکر می کند که با این پشتیبانی می تواند مشکلات کشور را پشت سر بگذارد.
گفتنی است در این دوره از جشنواره، ۴۰ دانشجوی نمونه کشوری مورد تقدیر قرار گرفتند که تعداد ۲۷ نفر از آنها به عنوان برگزیده از دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم و ۱۳ نفر نیز از دانشگاه‌های وزارت بهداشت بودند.