دوشنبه 15 بهمن 1397 1251

بهره برداری از دومین سالن ورزشی دانشگاه

دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه در مراسم افتتاح سالن ورزشی جدید دانشگاه، با یادآوری نقش ورزش در تأمین و تضمین سلامت روحی و جسمی افراد بر استفاده پرسنل و دانشجویان از فرصت ها و امکانات ورزشی دانشگاه تأکید کرد.

بهره برداری از دومین سالن ورزشی دانشگاه

دکتر موسوی انجام فعالیت های بدنی و اختصاص اماکن ورزشی به بانوان را ضروری دانست و گفت: بحث ورزش و سالن های ورزشی به ویژه برای بانوان را همواره مورد پیگیری قرار داده و به دلیل اهمیت ورزش در سلامت جسم و روح آن را جدی گرفته ایم. امیدوارم تمامی دانشگاهیان برای تضمین و تأمین سلامت روحی و جسمانی خود از امکانات ورزشی دانشگاه استفاده کنند و از فرصت فراهم شده بهره کافی را ببرند.
معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه در تشریح مراحل ساخت سالن و هزینه های انجام شده اظهار داشت: ساخت و تجهیز این سالن و ساختمان 400 متری جانبی آن از مردادماه سال 95 آغاز شد و با گذشت 22 ماه و صرف بودجه 2 و نیم میلیارد تومانی با وجود تمام محدودیت های مالی به صورت ویژه تأمین اعتبار شد و به اتمام رسید.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر موحدین مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده ضمن تشکر از نگاه ویژه رییس دانشگاه به مسائل بانوان گفت: در دانشگاه تربیت مدرس درصد بالایی از جمعیت دانشجویان و پرسنل را خانم ها تشکیل می دهند، بنابراین باید به دنبال ارائه راهکارهایی برای ارتقاء فعالیت بانوان در عرصه های مختلف باشیم. تأسیس یک سالن ورزشی مختص بانوان اقدام ارزنده ای است و امیدوارم بانوان دانشگاه نیز به خوبی از امکانات ایجاد شده استفاده کنند.

دکتر موسوی و دکتر موحدین

رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه ضمن توصیه به انجام فعالیت ورزشی به خانم ها خاطر نشان کرد: بانوان شاغل وظایف چندگانه ای به عهده دارند و برای اینکه نقش خود را در جایگاه و امور مختلف بطور مناسب ایفا کنند باید از سلامت روحانی و جسمانی برخوردار باشند.
در ادامه این مراسم دکتر قراخانلو به اهمیت ورزش در پیشگیری از بیماری ها اشاره کرد و گفت: بررسی ها نشان داده است که میزان فعالیت بدنی خانم ها و آقایان ایرانی بسیار پایین تر از استاندارد مناسب می باشد در حالیکه ورزش در پیشگیری از بیماری ها حائز اهمیت است. این مهم به دلیل شرایط بانوان بیشتر صدق می کند پس به تمامی خانم ها و دختران دانشجو توصیه می کنم که بیشتر و منظم تر از امکانات ورزشی دانشگاه استفاده کنند.
دکتر علمی معاون امور دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزرات علوم نیز در این مراسم ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی صحیح، از فضاهای ورزشی بیشتر و کامل تر استفاده شود و میزان مشارکت دانشجویان در فعالیت های تربیت بدنی افزایش یابد تا ضمن ارتقاء سلامت روحی و جسمی، جامعه دانشجویی با انگیزه و بانشاطی داشته باشیم.
گفتنی است سالن ورزشی کوشش به متراژ 1298 متر مربع زیر بنا و با اعتبار 25 میلیارد ریال افتتاح شد.