دوشنبه 15 بهمن 1397 1530

سالن ورزشی "کوشش" ویژه بانوان افتتاح شد

سالن ورزشی جدید دانشگاه ( ویژه بانوان) پانزدهم بهمن ماه با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، معاون امور دانشجویان داخل و معاون مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده، مدیر مرکز تربیت بدنی و جمعی دیگر از مسئولین، کارکنان و دانشجویان افتتاح شد.

سالن ورزشی

دکتر رستگار مدیر مرکز تربیت بدنی دانشگاه تجهیز و راه اندازی این سالن ورزشی را نقطه عطفی برای گسترش و توسعه فعالیت ورزشی بانوان دانست و گفت: کل فضاهای سرپوشیده ورزشی دانشگاه تا سال 95 پنج هزار و 300 متر مربع بود که با افتتاح استخر دانشگاه در سال 96، یک هزار و 425 متر مربع به این فضا افزوده و به 6 هزار و 745 متر مربع رسید.
وی افزود: امروز با افتتاح سالن ورزشی کوشش و سالن جانبی آن، یک هزار و 298 متر مربع به فضاهای سرپوشیده ورزشی دانشگاه اضافه شد و در مجموع 8 هزار و 43 متر مربع فضای سرپوشیده ورزشی در پردیس مرکزی برای انجام فعالیت های تربیت بدنی در اختیار دانشگاهیان قرار گرفت.
دکتر رستگار به جمعیت دانشجویی 9 هزار و 300 نفری دانشگاه اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این سالن ورزشی به سرانه یک متر مربعی فضای ورزش به ازای هر دانشجو، نزدیک تر شدیم اما آنچه بیشتر اهمیت دارد، گسترش فضای ورزشی ویژه فعالیت بانوان است. بانوان دانشگاه تربیت مدرس در مسابقات رشته های همگانی حضور چشمگیری دارند و این علاقمندی سبب شد تا لیگ والیبال، داژبال و بدمینتون در سال های اخیر راه اندازی شود. بانوان دانشگاه در رشته های والیبال، بسکتبال، شطرنج، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، داژبال و.. فعالیت می کنند و در مسابقات مختلف ورزشی نیز برای دانشگاه افتخارات بسیار کسب کرده اند. به عنوان مثال تیم داژبال بانوان کارمند دانشگاه اخیرا قهرمان مسابقات کارکنان دولت استان تهران شد.
گفتنی است سالن ورزشی کوشش با شوت پرتاب حلقه بسکتبال دکتر احمدی رسما افتتاح شد. همایش پیاده روی عمومی، برگزاری مسابقات ورزشی همگانی ( فریزبی و روپایی برای آقایان و پرتاب حلقه و دارت برای بانوان) و بازدید از امکانات سالن از دیگر برنامه های آیین گشایش سالن ورزشی ویژه بانوان دانشگاه بود.