سه‌شنبه 11 دی 1397 497

برگزاری همایش استارت آپ‌های اجتماعی و نوآورانه با قدردانی از دانشجویان نخبه

نخستین همایش استارت آپ‌های اجتماعی و نوآورانه با قدردانی از دانشجویان نخبه به دلیل ارائه ایده‌های نوآورانه و استارت آپ‌های اجتماعی در سالن اجتماعات جابربن حیان برگزار شد.

برگزاری همایش استارت آپ‌های اجتماعی و نوآورانه با قدردانی از دانشجویان نخبه

رییس دانشگاه در افتتاحیه این همایش گفت: دانشگاه تربیت مدرس ماموریت طرح راهبردی بخش برگزاری فعالیت‌های اجتماعی استارت آپی را بر عهده گرفته و به عنوان دانشگاه پاک پاسخگوی اشتغال جوانان است و در این باره به مجلس شورای اسلامی، تعهد داده است.
دکتر احمدی با اشاره به رشد جدی انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه طی دو سال گذشته، گفت: تاسیس این انجمن‌ها باعث شده تا دانشجویان اثرگذاری تخصص خود را در جامعه ببینند.
وی با بیان اینکه انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه در جشنواره حرکت امسال جوایز بسیاری دریافت کردند، تاکید کرد: اتکا به تکنولوژی و فناوری جدید فضای مجازی برای رشد فعالیت های اجتماعی بسیار استراتژیک و اثرگذار است.
معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور نیز درنخستین همایش استارت آپ‌های اجتماعی و نوآورانه با بیان اینکه موضوعات اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی امروز مبحث مهم روزمره جامعه شده است، اظهار داشت: بسیاری از مسائل اجتماعی جدید است و باید نوع نگاه هم عالمانه و جدید و خلاقانه باشد و بر همین اساس باید به دانشگاه‌ها رجوع کنیم.
کمال اکبری افزود: راه‌هایی که نخبگان می‌اندیشند در بسیاری مواقع پرکاربردترین و کم هزینه‌ترین راه‌ها برای پویایی در موضوعات مختلف اجتماعی است.
وی گفت: بدنبال تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال ۹۵ سازمان امور اجتماعی وزارت کشور شکل گرفت تا مسائل اجتماعی کشور را رصد و پیگیری کند تا بتواند دستگاه‌های مختلف کشور را برای حل مسائل اجتماعی در کنار هم قرار دهد.
علیرضا خورسند مدیر رویداد ایده‌های نوآورانه و استارت آپ‌های اجتماعی نیز در این همایش با بیان اینکه ۱۳ و ۱۴و ۲۰ و ۲۱ دی کارگاه‌های ایده‌ها و استارت آپ هاست گفت: این مستندات و طی این کارگاه‌ها برای تکمیل داوری‌ها لازم است و در مراحل کارگاه‌ها از تمام استان‌ها درخواست حضور داشتیم.
وی افزود: ۳ مرحله داوری برای ۳۵۰ ایده در نظر گرفته شده است که در مرحله اول ۵۰ ایده انتخاب می‌شود و سپس در مرحله دوم ۱۲ ایده انتخاب و در نهایت به سه نفر برگزیده سکه بهار آزادی اهدا می‌شود، اما همه ۱۲ ایده برتر شامل حمایت‌های این همایش خواهند بود.
اختتامیه این همایش با معرفی برترین ایده‌ها در دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.