یکشنبه 25 آذر 1397 375

برگزاری مراسم بزرگداشت استاد حوزه و دانشگاه مرحوم دکتر احمد احمدی

مراسم بزرگداشت استاد حوزه و دانشگاه مرحوم دکتر احمد احمدی به همراه رونمایی از کتاب این عالم ربانی، 27 آذرماه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.

برگزاری مراسم بزرگداشت استاد حوزه و دانشگاه مرحوم دکتر احمد احمدی

خانه اندیشمندان علوم انسانی با همکاری سازمان سمت، مراسم بزرگداشت استاد حوزه و دانشگاه مرحوم دکتر احمد احمدی را با رونمایی از کتاب دکتر احمد احمدی و علوم انسانی برگزار می کند.
این مراسم روز سه شنبه 27 آذرماه جاری از ساعت 17 تا 20 در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان استاد نجات الهی برگزار می شود.
گفتنی است دکتر احمد احمدی یکی از بنیانگذاران دانشگاه تربیت مدرس بشمار می رفت و برای مدت 14 سال ریاست دانشکده علوم انسانی را عهده دار بود. وی از سال ۱۳۶۰ به عنوان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت داشت و بنیان‌گذار سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) بود و حدود ۳۳سال مدیریت این سازمان را بر عهده داشت. وی در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم تهران بود. از جمله آثار او، می‌توان به کتاب‌های «بن‌لایه‌های شناخت» (تألیف)، «مختارات من نصوص الفلسفه الاسلامیه» (تألیف)، «نقد تفکر فلسفی غرب» (ترجمه)، «تأملات در فلسفه اولی» (ترجمه) و «تأسیس مابعدالطبیعه اخلاق» (ترجمه) اشاره کرد.
در سال 1394 در ششمین مراسم اهدای جایزه علمی دکتر علی محمد کاردان از مقام علمی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد برجسته فلسفه در فرهنگسرای ارسباران تجلیل به عمل آمد.