یکشنبه 18 آذر 1397 664

بازدید سفیر کشور کره جنوبی از دانشگاه تربیت مدرس

سفیر کره جنوبی در کشورمان سیزدهم آذرماه ضمن بازدید از دانشگاه تربیت مدرس و گفتگو با دکتر احمدی پیرامون توسعه تعاملات آکادمیک، در میزگرد تحولات سیاسی و فضای صلح و ثبات شبه جزیره کره حضور یافت.

بازدید سفیر کشور کره جنوبی از دانشگاه تربیت مدرس

ریو جئونگ هیون در دیدار با دکتر احمدی رئیس دانشگاه از توسعه تعاملات علمی و همکاری های آکادمیک به عنوان یکی از اصلی ترین مأموریت هایش در ایران نام برد و گفت: بسیار علاقمند به گسترش همکاری آکادمیک با دانشگاه های ایران هستم و یکی از ماموریت های من در ایران پیگیری و توسعه تعاملات علمی است.
وی با یادآوری این موضوع که دانشگاه اصفهان هماهنگ کننده ملی در تعاملات آکادمیک با کشور کره جنوبی است گفت: دانشگاه تربیت مدرس اولین دانشگاه در تهران است که از آن بازدید کردم و پیش از این سفری به اصفهان داشتم. امیدوارم این نشست گشایشی در تعاملات علمی بین دانشگاه های دو کشور باشد و ما علاقمند به دریافت نظرات جامعه علمی ایران درباره تحولات شبه کره هستیم.
در این نشست دکتر احمدی نیز در خصوص توسعه روابط آکادمیک با دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کره جنوبی اعلام علاقمندی کرد و دکتر سعیدی خلاصه ای از سوابق همکاری با طرف کره ای ارائه داد.
در ادامه ریو جئونگ هیون میزگرد تحولات سیاسی و فضای صلح و ثبات در شبه جزیره کره را افتتاح کرد. این میزگرد با حضور جمعی از دانشجویان، اعضای هیات علمی و با سخنرانی چو سئونگ جون از وزارت امور خارجه کره جنوبی برگزار شد.