شنبه 17 آذر 1397 480

نشست مشترک معاون سفیر عمان در ایران با مسئولان بین الملل دانشگاه

در نشست مشترک معاون سفیر عمان در ایران با رییس واحد بین‌الملل و مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه سی ام آبان ماه، بر لزوم گسترش همکاری‌های علمی و تبلیغات مناسب برای تبادل دانشجویان تاکید شد.

نشست مشترک معاون سفیر عمان در ایران با مسئولان بین الملل دانشگاه

در این جلسه، ابتدا دکتر سعیدی، مدیر دفتر همکاری‌های علمی‌بین‌المللی دانشگاه، ضمن معرفی دانشگاه و رشته‌های تحصیلی و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، به اهداف دانشگاه تربیت مدرس در راستای ارتقای رتبه جهانی و قرار گرفتن در زمره 200 دانشگاه برتر اشاره کرد.
در ادامه دکتر شجاع‌الساداتی، رییس واحد بین‌الملل دانشگاه بر برنامه دانشگاه در راستای افزایش جذب دانشجو و همکاری‌های علمی با کشورهای اسلامی به‌ویژه کشورهای همسایه ایران تاکید کرد و ضمن ارائه آماری از وضعیت دانشجویان عمانی در ایران، وجود رشته‌های فنی و مهندسی و علوم‌پزشکی در تربیت مدرس را برای متقاضیان عمانی تحصیل در ایران جذاب دانست.
آقای سلطان بن راشدالقتبی، معاون سفیر عمان، ضمن ابراز خشنودی از حضور در این جلسه، تربیت مدرس را دانشگاهی با رتبه‌های عالی از نظر علمی و پژوهشی دانست و در ادامه در خصوص تاریخچه فعالیت های دانشگاهی در کشور عمان و دانشگاه‌های مهم این کشور توضیحاتی ارائه داد.
وی گفت: دانشگاه‌های عمان در بسیاری از رشته‌ها در سطح آموزش کارشناسی فعال هستند و با توسعه روزافزون روابط بین ایران و عمان، امکان تبادل محققان و دانشجویان بین دو کشور وجود دارد. رایزنی علمی و فرهنگی سفارت ایران در مسقط در زمینه‌های تبلیغاتی و فرهنگی و اطلاع‌رسانی به خوبی فعال است و می‌توان از ظرفیت آن برای ارتباط با دانشگاه‌های عمان استفاده کرد.
در ادامه، طرفین در خصوص روابط دانشگاهی بین ایران و عمان و سیستم آموزشی در عمان به تبادل نظر پرداختند.
در پایان نشان دانشگاه تربیت مدرس به رسم یادبود به معاون سفیر عمان اهدا شد.