یکشنبه 11 آذر 1397 763

کارگاه‌ آموزشی "ایمنی زیستی و تشخیص محصولات تراریخته"برگزار می‌شود

دانشکده کشاورزی دانشگاه به منظور ارتقای آگاهی جامعه و به ویژه دانشگاهیان نسبت به محصولات اصلاح شده ژنتیکی 13 آذرماه جاری کارگاه آموزشی " ایمنی زیستی و تشخیص محصولات تراریخته" را برگزار می کند.

کارگاه‌ آموزشی

دکتر جلالی دانشیار گروه بیوتکنولوژی دانشکده کشاورزی با اشاره به سؤالات و ابهاماتی که پیرامون محصولات تراریخته در جامعه وجود دارد بر ضرورت برگزاری کارگاه های آموزشی تأکید کرد و گفت: در حال حاضر مسائل زیادی در مورد گیاهان و محصولات تراریخته وجود دارد از سویی پیشرفت بیوتکنولوژی و کاربردهای متنوع و مهم علم زیست فناوری اهمیت اطلاع رسانی و برگزاری کارگاه های آموزش ایمنی زیستی را بیش از پیش نشان می دهد.
وی افزود: این کارگاه با همکاری دبیرخانه شورای عالی ایمنی زیستی برگزار می شود و بطور بیطرفانه و واقع بینانه مسئله محصولات اصلاح شده ژنتیکی را بررسی می کند.
دکتر جلالی از استقبال بسیار علاقمندان خبر داد و گفت: این کارگاه به دلیل اهمیت مسائل مربوط به محصولات تراریخته در سطح جامعه با استقبال بسیاری مواجه شد. رییس انجمن ژنتیک، رئیس انجمن بیوتکنولوژی، دبیر پیشین شورای عالی ایمنی زیستی و تعدادی از متخصصین در این کارگاه در قالب سخنرانی و تشکیل پنل های تخصصی به بررسی موضوع مذکور می پردازند.
گفتنی است کارگاه آموزشی ایمنی زیستی و تشخیص محصولات تراریخته از ساعت 8:30 تا 17 روز سه شنبه 13 آذرماه جاری در سالن اجتماعات شهید خلوتی دانشکده کشاورزی دانشگاه واقع در بلوار پژوهش (کیلومتر 17 بزرگراه تهران کرج) برگزار می شود.