چهارشنبه 7 آذر 1397 593

دومین نشست کانون بازنشستگان دانشگاه برگزار شد

دومین نشست کانون بازنشستگان دانشگاه ششم آذر ماه با حضور کارکنان بازنشسته دانشگاه برگزار شد.

دومین نشست کانون بازنشستگان دانشگاه برگزار شد

در ابتدای نشست دکتر حاجی زاده رییس کانون بازنشستگان ضمن خیر مقدم به حاضران در نشست اظهار داشت: کانون بازنشستگان دانشگاه حدود 2 سال است که به فعالیت مشغول است و برای تحقق اهداف این کانون حضور گرم شما بازنشستگان مفید و موثر خواهد بود. دانشگاه در حال حاضر به تجربیات شما احتیاج دارد و متقابلا باید به شما ارائه خدمات نیز داشته باشد . شما عمری را در این دانشگاه سپری کردید و با تلاش و کوشش شما دانشگاه به وضعیت فعلی رسید.
وی گفت: رابطه متقابل میان بازنشستگان و دانشگاه باید همواره برقرار باشد تا هر دو طرف منتفع شوند و امیدواریم با برقراری ارتباط گرم و صمیمی میان کانون و هیات رییسه دانشگاه بتوانیم انتظارات موجود را برآورده سازیم.
وی از ایجاد امکان مشاوره های سلامت در گروه پرستاری دانشگاه برای بازنشستگان خبر داد و گفت: این همکاری ها می تواند در قالب تفاهم نامه با گروه های روان شناسی، هنر و علوم قرآن نیز صورت گیرد تا در راستای بهبود کیفیت زندگی به بازنشستگان ارائه خدمات دهند.
دکتر احمدی رییس دانشگاه نیز در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از دیدار بازنشستگان دانشگاه اظهار داشت: امیدواریم تجربه ارزشمند شما عزیزان با راهکارهای مناسب به کانون بازنشستگان منتقل و در اختیار نسل جوان موجود در بدنه دانشگاه قرار گیرد.
وی گفت: با رفتن شما عزیزان ما در دانشگاه احساس کمبود می کنیم و نیاز به شور واشتیاق و اراده و دانش شما همواره در دانشگاه وجود دارد و دانشگاه به همکاری و انتقال تجربیات شما نیازمند است.
در ادامه دکتر موسوی معاون پشتیبانی ومنابع انسانی در سخنانی اظهار داشت: نسل اول از کارکنان دانشگاه نسل ایثار، کم توقعی ، گذشت و مهربانی بود و ما باید بتوانیم همچون گذشته حس خانواده بودن را در نسل جدید دانشگاه ایجاد نماییم.
وی گفت: دیدار و گفتگو با بازنشستگان باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد و ما درصدد ایجاد یک مکان مجزا برای این امر هستیم تا گسست اجتماعی بازنشستگان سبب ایجاد استرس و تنهایی و افسردگی در آنها نشود.
وی گفت: کانون بازنشستگان می تواند با خلاقیت خود و همفکری بازنشستگان کارآفرینی کرده و در برخی از امور با بازنشستگان قرارداد منعقد کند و امور را به دست آنان بسپارد تا آنان نیز از درآمدهای مالی مربوط به قرارداد منتفع شوند.
وی با تاکید بر حفظ شأن و منزلت بازنشستگان خاطر نشان کرد: ما تا جاییکه قانون و امکانات دانشگاه به ما اجازه می دهد سعی در حفط حرمت و کرامت بازنشستگان داریم و در امور مربوط به بیمه، اردوها و تفریحات و سایر مسائل رفاهی این امر را مورد توجه قرار داده ایم.
در ادامه دکتر ناوی پور مدیر گروه پرستاری دانشگاه به نحوه ارائه خدمات گروه پرستاری به بازنشستگان توضیحاتی را عنوان کرد و گفت: بازنشستگان می توانند با مراجعه به گروه پرستاری و مشاوره سلامت با خود مراقبتی و و آگاهی به موقع از بیماری احتمالی و کنترل و درمان آن، کیفیت زندگی مطلوبی را داشته باشند که ان شاءالله به زودی زمان و مکان مراجعه اعلام خواهد شد.
وی همچنین در خصوص لزوم ایجاد درآمدزایی از سوی بازنشستگان و رفتن به سمت نگرش غیردولتی و متراکم کردن سرمایه های متفرق مالی مطالبی را عنوان کرد.
در ادامه دکتر انوشه عضو هیات علمی گروه پرستاری در خصوص ارتقای زندگی دوران بازنشستگی و تکالیف رشد و تکاملی در دوران میانسالی مطالبی را عنوان نمود.