دوشنبه 5 آذر 1397 501

گزارش فعالیت های موکب ثامن الحجج (ع) دانشگاهیان تربیت مدرس در سال 97

موکب ثامن الحجج (ع) دانشگاهیان تربیت مدرس در سال 97 در فعالیت 9 روزه ی خود در عراق در سه حوزه ی پزشکی، فرهنگی و آشپزی به زائرین سید الشهداء (ع) خدمت رسانی کرد.

گزارش فعالیت های موکب ثامن الحجج (ع) دانشگاهیان تربیت مدرس در سال 97

موکب ثامن الحجج (ع) دانشگاهیان تربیت مدرس در سال 97 نیز برای سومین سال متوالی در ایام اربعین حسینی در زمینی به مساحت 2400 متر مربع در عمود 1397 در جاده نجف به کربلا و در فاصله 3000 متری حرم مطهر امام حسین(ع) دایر و در سه حوزه ی اصلی پزشکی، فرهنگی و آشپزی به خدمت رسانی به زوار اباعبدا... پرداخت.
بنا بر اعلام هیات محبین اهل بیت (علیهم السلام)، تیم پزشکی موکب ثامن الحجج (ع) شامل 3 پزشک و 7 پرستار تا پاسی از شب پاسخگوی زوار بود و این تیم تا حد امکان به تجویز داروهای گیاهی و سنتی می پرداخت. برنامه تیم آشپزی فراهم کردن غذا به عنوان میان وعده برای زوار بود که هر روز برای حدود یک هزار و 200 نفر تامین می شد و غذا ها در ساعات اولیه روز و یاعصر در اختیار زوار قرار می گرفت.
تیم فرهنگی خواهران نیز با برپایی غرفه کودک سعی در تشویق و دلگرمی کودکان در این سفر معنوی داشت و برای این کار در غرفه فضای نقاشی و خمیر بازی و ... برای کودکان مهیا شده بود. از فعالیت های دیگر فرهنگی خواهران برپایی نمایشگاهایی با المان های برجسته و پوستر با موضوعات وحدت کشورهای اسلامی ، تشکر از مردم عراق، حب الحسین یجمعنا و استکبار ستیزی بود.
در 9 روز برپایی موکب حرکتی که بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت دایر شدن به موقع نمازهای جماعت بود به بیش از 700 نفر می رسید و گاهاً دوبار نماز جماعت اقامه می شد. همه روزه بعدا از برپایی نماز مغرب و عشاء، مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا، دعای کمیل و زیارت اربعین به همراه مداحی و روضه خوانی برگزار می گردید.
گفتنی است از برنامه های جدید موکب امسال می توان به تلاش تیم فرهنگی برای تولید محتوا برای عرصه فضای مجازی اشاره کرد که در این راستا علاوه بر مستند سازی تمام فعالیت های خادمین، فعالیت هایی در راستای ارتباط گیری با زوار عراقی و ایرانی و تبیین همبستگی این دو کشور بر حول امام حسین(ع) انجام گرفت و این هدف با پخش پوسترهایی بین زوار ایرانی و عراقی با هشتک #حب_الحسین_ یجمعنا و عکاسی دسته جمعی و ایجاد انس وحس محبت بین زوار صورت پذیرفت.