دوشنبه 7 آبان 1397 924

تاکید بر نقش محوری ستاد برگزاری مناسبت های فرهنگی

جلسه ستاد برگزاری مناسبت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، سی ام مهر ماه با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.

تاکید بر نقش محوری ستاد برگزاری مناسبت های فرهنگی

در ابتدای جلسه دکتر ناطق معاون فرهنگی و اجتماعی ضمن معرفی ولی رضائی حاجی کندی به عنوان مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، وظایف ستاد را تشریح کرد.
وی تصریح کرد: جلسه ستاد، محل هماهنگی و هدایت برنامه‌های مناسبتی ملی و مذهبی است. از طرفی جلسه ستاد محل بحث انتقادی نسبت به برنامه‌های یکدیگر نیست؛ بلکه اعضا باید برای برنامه‌ریزی بهتر با همفکری و متانت تلاش کنند تا از موازی‌کاری و تداخل در اجرای برنامه‌ها اجتناب شود؛ براین اساس لازم است همه تشکل‌ها و نهادها، برنامه‌های خود را در ستاد مطرح و هماهنگی لازم را انجام دهند. ضمن اینکه حمایت از تشکل‌ها و واحدهای فرهنگی دانشگاه، چه در تصویب برنامه و چه در هماهنگی و حمایت‌های مالی منوط به هماهنگی در ستاد برگزاری مناسبت‌های فرهنگی و اجتماعی می‌باشد.
دارابی به لزوم برنامه‌ریزی مناسب جهت تأثیرگذاری واقعی برنامه‌ها بر مخاطب اشاره کرد و گفت: باید اهداف اصولی اتخاذ و سنجش‌های مناسب صورت پذیرد؛ وی همچنین به ضرورت همکاری هماهنگ همه ارکان دانشگاه (دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان) در تحقق اهداف فرهنگی اشاره کرد.
حجت‌الاسلام دلنواز درخواست نقش بیشتر ستاد برگزاری مناسبت‌های فرهنگی و اجتماعی در تصمیم‌گیری و اجرای برنامه‌ها را داشت.
در این نشست مقرر شد واحدها و تشکل‌ها هماهنگی‌های لازم را از نظر زمان و مکان برگزاری برنامه‌های خود در ستاد انجام دهند. همچنین نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای برنامه‌ریزی گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بین اعضا توزیع و مقرر شد تشکل‌ها و واحدها بر اساس برنامه‌های پیشنهادی وزرات علوم، برنامه‌های خود را در جلسات بعدی ارائه نمایند.
در ادامه در خصوص سالروز بزرگداشت شهدای گمنام دانشگاه، برگزاری برنامه‌های ایام اربعین و دهه آخر ماه صفر در مسجد دانشگاه، برنامه معاونت فرهنگی و اجتماعی با عنوان خیمه اربعین به مناسبت ایام اربعین و دهة آخر ماه صفر و برنامه انجمن اسلامی پیشرو با عنوان «نهضت حسینی و خوانشی نو از تبلور سیاست، عقلانیت و حریت» تصمیماتی اتخاذ شد.