شنبه 21 مهر 1397 691

دانشگاه تربیت مدرس به عنوان هماهنگ‌کننده علمی دانشگاه‌های دو کشور معرفی شد

در دیدار وزاری علوم ایران و ژاپن که با حضور دکتر احمدی رییس دانشگاه برگزار شد، ضمن تأکید بر توسعه همکاری های علمی دو کشور، دانشگاه تربیت مدرس به عنوان هماهنگ‌کننده دانشگاه‌های ایران با طرف‌های ژاپنی معرفی شد.

دانشگاه تربیت مدرس به عنوان هماهنگ‌کننده علمی دانشگاه‌های دو کشور معرفی شد

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، 18 مهرماه با "ماساهیکو شبایاما"، وزیر آموزش، فرهنگ، ورزش، علوم و تکنولوژی ژاپن دیدار کرد و در این نشست ضمن مذاکره در خصوص راه‌های گسترش همکاری‌های علمی و تبادل دانشجو و پژوهشگر بین دو کشور، دانشگاه تربیت مدرس به عنوان هماهنگ‌کننده علمی دانشگاه‌های ایران با طرف‌های ژاپنی معرفی شد.
دکتر غلامی در این دیدار با اشاره به سابقه همکاری‌های دوستانه دو کشور در آستانه ورود به نودمین سالگرد روابط سیاسی، بر اهمیت توجه به توسعه همکاری‌ها در چارچوب یادداشت تفاهم امضا شده بین دو وزارت در سال ٢٠١٥، تاکید و پیشنهاد برگزاری روز علم و فناوری دو کشور در سال ٢٠١٩ را مطرح کرد.
وزیر علوم ژاپن نیز ضمن با اهمیت خواندن جایگاه ایران در سیاست‌های کلان گسترش روابط علمی با جهان بویژه خاورمیانه، به برنامه ژاپن در خصوص جذب ٣٠٠ هزار دانشجوی خارجی تا سال ٢٠٢٠ اشاره و ایران را یکی از مقاصد مورد توچه ژاپن در این همکاری‌ها بر شمرد.
وی همچنین سال ٢٠١٩ را بعنوان نودمین سالگرد روابط سیاسی دو کشور با اهمیت خواند و تاکید کرد: توسعه مناسبات علمی و دانشگاهی با ایران جزو سیاست‌های موثر ژاپن است.