سه‌شنبه 10 مهر 1397 738

ایجاد منطقه علم و فناوری در مجاورت دانشگاه

رییس دانشگاه در مراسم معارفه مدیران جدید پارک علم و فناوری که دهم مهرماه در ساختمان مرکزی پارک انجام شد، از ایجاد منطقه علم و فناوری در مجاورت دانشگاه خبر داد.

ایجاد منطقه علم و فناوری در مجاورت دانشگاه

در این مراسم دکتر احمدی رییس دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: امیدوارم مدیران جدید پارک علم و فناوری در فصل نوین فعالیت های پارک تلاش کنند تا هم از تجربه های گذشته بهره گیرند و هم شتاب بیشتری در بهره برداری از سرمایه های بزرگ که در اختیار دانشگاه است مانند نیروی انسانی، امکانات تکنولوژیکی و سرمایه مادی و کالبدی داشته باشند و بتوانند در آینده نزدیک فعالیت های درخشانی را به انجام برسانند.
وی بر ایجاد منطقه علم و فناوری در مجاورت دانشگاه و غربالگری و توجه به کیفیت گروه های فناور و بهره برداری از شرایط و امکانات بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: با حداقل سرمایه گذاری های بخش خصوصی می توان به نتایج مطلوب از منظر اشتغال پایدار و نیز سودآوری چشمگیر برای سرمایه گذارها دست یافت.
وی گفت: باید کمتر به بودجه دولتی توجه کنیم و باید به منابع بخش خصوصی و جلب همکاری آنان با یک برون گرایی مطلوب بپردازیم.
در ادامه دکتر امی مدیر پیشین پارک علم و فناوری دانشگاه با تاکید بر رسالت اصلی پارک های علم و فناوری خاطر نشان کرد: رسالت اصلی پارک ها کشف ایده است و باید به صاحبان ایده توجه شود. ما نیاز به یک مجلس نخبگان داریم که نخبگان دانشگاهی صاحب ایده در آن تجمیع شوند و پارک زمینه ساز این امر خواهد بود.
وی ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر ابراهیمی مدیر جدید پارک ابراز امیدواری کرد کشف ایده ها در پارک با قدرت بیشتری صورت گیرد و بتوانیم یک پارک علم و فناوری شایسته دانشگاه داشته باشیم.
در ادامه دکتر ابراهیمی مدیر جدید پارک گزارشی از فعالیت های انجام شده طی یک ماهه گذشته را ارائه نمود.
وی گفت: طی این مدت چند ملاقات با روسای پارک های مختلف برگزار کردیم. همچنین برنامه ای برای اخذ موافقت قطعی وزارت علوم به جای اخذ مجوز موقت در دستور کار داریم. همچنین شورای پارک و شورای مرکز رشد باید به صورت مستقل و طبق آیین نامه باشد و ایجاد مرکز رشد مجازی، استانداردسازی آیین نامه های تسهیلاتی، انتقال مرکز کارافرینی به مجموعه پارک و ایجاد تسهیلاتی برای شرکت های R&D یا شرکت های رشد یافته در این راستا حائز اهمیت است.
وی در ادامه تصریح کرد: ما کمیته ارزیابی موقت برای بررسی همه واحدهای فناور مستقر در پارک تشکیل دادیم تا بر مبنای نتیجه ارزیابی با برخی از واحدهای غیر فعال قطع فعالیت کنیم و بتوانیم پذیرش جدید را از اواسط ابان ماه شروع کنیم.
در پایان این مراسم لوح تقدیر مدیران پیشین و احکام مدیران جدید پارک به آنان اهداء شد.

3


3