شنبه 31 شهریور 1397 946

برنامه مدیریت دوره تحصیل دانشجویان در دانشگاه اجرا می شود

نشست شورای دانشگاه با حضور رییس، معاونان و روسای دانشکده ها 26 شهریورماه در سالن شورا برگزار شد.

برنامه مدیریت دوره تحصیل دانشجویان در دانشگاه اجرا می شود

در ابتدای این نشست دکتر احمدی رییس دانشگاه با اشاره به آغاز ثبت نام دانشجویان جدید دانشگاه گفت: بر اساس اهداف طرح تحول راهبردی دانشگاه تفویض اختیارات به دانشکده ها صورت گرفت و ثبت نام به دانشکده ها سپرده شد و دانشجویان طی دو مرحله غیر حضوری و حضوری مراحل ثبت نام خود را به صورت سریع و منظم انجام می دهند که این امر برای دانشگاه یک ارزش است و اینکه روش ها و اقدامات دانشگاه؛ علمی، مناسب و طبق نیازهای جامعه دانشگاهی تعریف گردد به طوری که نظم و دقت و سرعت در آن رعایت شود، بسیار ارزشمند است.
دکتر احمدی از راه اندازی اپلیکشن همراه دانشگاه و نرم افزار تقویم دانشگاهی و نیز آغاز تجهیز و راه اندازی مرکز نوآوری مدیریت مالی و فناوری اطلاعات دانشگاه خبر داد.
وی تاکید کرد: ما در ابتدای سال جدید برنامه مدیریت دوره تحصیل دانشجویی را از ابعاد آموزشی، پژوهشی و رفاهی تدوین کردیم که بیشتر به حوزه هایی که مرتبط با استاد راهنما، مدیرگروه و دانشکده هست بپردازیم تا دوران تحصیل دانشجویان پربار، منظم و مطابق با برنامه علمی و در زمان مقرر و با کیفیت مناسب پیش برود. این برنامه حاصل کار سه معاونت آموزشی، پژوهشی و دانشجویی است با اصلاحاتی جزئی در اختیار دانشکده ها قرار می گیرد و به عنوان برنامه و تقویم دانشکده ها اجرا خواهد شد تا دانشگاه نظم و انضباط علمی و آکادمیک بهتری پیدا کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با شروع سال تحصیلی و طی ماه های مهر و آبان به دلیل مراجعه بیشتر دانشجویان، کارها فشرده تر خواهد بود و مسئولان و مدیران باید با همت و تلاش خاصی مشکلات اقتصادی و اجتماعی که در برخی موارد گریبان گیر دانشگاه ها نیز شده را مدیریت کنند و اساتید نیز از هرگونه سطحی نگری و ایجاد جو بدبینی و ناامیدی و تشدید ناملایمات پرهیز کنند و کمک نمایند تا از مسیر علمی و عاقلانه راه حل متکی به علم و تحقیقات برای مشکلات ارائه شود و با توکل بر خدا و پشتکار و خود آگاهی، هویت جوان دانشجوی امروزی را تبیین نمایند.
رییس دانشگاه خاطر نشان کرد: اعضای هیات علمی و مدیران نیز باید ارتباطات داخلی و تعاملات میان خود را افزایش دهند و با دانشجویان نیز تعامل و مباحثه داشته باشند و باید با ارتباطات بین المللی و پذیرش دانشجوی خارجی و دعوت از دانشمندان سایر کشورها بتوانیم از سد مشکلات بگذریم.
در ادامه دکتر کلباسی معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به آغاز ثبت نام دانشجویان جدید بر لزوم آغاز به موقع کلاس ها در 31 شهریور ماه تاکید کرد.
وی گفت: اگر کلاس های درس به موقع آغاز نشود سایر برنامه ها نیز ممکن است دچار اخلال شود. همچنین روز دهم مهر ماه مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان برگزار می شود.
وی با اشاره به راه اندازی تقویم جامع دانشگاهی خاطر نشان کرد: تقویم جامع دانشگاهی پس از یک سال تلاش به شکل نسخه آزمایشی روی سایت دانشگاه قرار گرفته است و ما اولین دانشگاهی در کشور هستیم که تقویم جامع داریم و این امر کمک خواهد کرد تا همه لایه های دانشگاه با هم هماهنگ تر شوند و اطلاع رسانی برنامه های حوزه های مختلف به خوبی صورت گیرد.