شنبه 10 شهریور 1397 435

اولین کنفرانس بین المللی بسته بندی ایران برگزار می شود

اولین کنفرانس بین المللی بسته بندی ایران به همت انجمن علوم و فناوری بسته بندی ایران با همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در حمایت از کالای ایرانی 24 و 25 آذر ماه 97 برگزار می شود.

اولین کنفرانس بین المللی بسته بندی ایران برگزار می شود

انجمن علوم و فناوری بسته بندی ایران با همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با دریافت مجوز برگزاری کنفرانس بین اللملی بسته بندی ایران از وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری قصد دارد تا با این همایش چند بعدی ضمن معرفی نقش و تاثیر بسته بندی در معرفی کالای ایرانی و توسعه صادرات کالا برای مصرف کنندگان داخل و خارج از کشور اهمیت آن را نیز برای مصرف کنندگان کالای ایرانی نسبت به گذشته پر رنگ تر نماید.
در شرایط تحریم نقت ایران، عرضه کالاهای ایرانی در بازارهای هدف با بسته بندی های مدرن و سازگار با محیط زیست از اهمیت دو چندانی برخوردار شده است. لذا این انجمن درصدد است تا با برگزاری اولین کنفرانس بین المللی بسته بندی ایران با هدف ایجاد همگرایی بین دانشگاه و صنعت، اصناف مختلف و تولید کنندگامن محصول ، جای خالی صنعت بسته بندی را در کشور پر نماید.
در این همایش بین المللی سعی خواهد شد موضوع بسته بندی در ابعاد مختلف مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. استفاده از مقالات علمی روز ، دعوت از محققین و پژوهشگران برای خلق و ارایه آثار خود در محور های همایش و نیز انتخاب فعالان صنعت بسته بندی از جمله موضوعات مهمی است که می تواند این همایش را کاربردی تر نموده تا نقش و اهمیت بسته بندی در اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی برای مخاطبان این صنعت گمنام در کشور مهمتر جلو نماید. بدین منظور در این فرصت ایجاد شده از نویسندگان، محققان، صنعتگران و پژوهشگران دعوت می گردد تا در بخش های مختلف حضور داشته باشند.
همچنین از موضوعات مهم دیگر که در ستاد برگزاری این همایش نقش ایفاء می نماید حضور اعضای موثر و کارآمد از وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط با موضوع بسته بندی می باشد که در کمیته راهبردی به واسطه میان رشته ای بودن بسته بندی گرد هم آمده تا با اتخاذ برنامه ها و سیاست های راهبردی این صنعت را در آینده با توجه به برنامه های پنج ساله کشور برنامه ریزی و نظارت نمایند.
گفتنی است مهلت ارسال چکیده مقالات 30 شهریور و مهلت ارسال کامل مقالات 30 آبان ماه 97می باشد.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت http://pc.ispst-pack.ir مراجعه نمایند.