یکشنبه 4 شهریور 1397 1139

کارمندان در تحقق اهداف طرح تحول راهبردی بسیار اثر گذارند

رییس دانشگاه در مراسم روز کارمند که چهارم شهریور ماه در سالن شهید چمران برگزار شد، نقش کارکنان را در ارتقای تراز دانشگاه و تحقق اهداف طرح تحول راهبردی بسیار مهم و اثرگذار عنوان کرد.

کارمندان در تحقق اهداف طرح تحول راهبردی بسیار اثر گذارند

دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه در ابتدای این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک روز کارمند و اعیاد قربان و غدیر اظهار داشت: از شما کارمندان عزیز دانشگاه به خاطر سال ها تلاش وکوشش در دانشگاه سپاسگزارم و دست شما را می بوسم . شما همواره تلاش کردید برای دانشگاه، آبرو و برای خودتان غرور و شرافت و برای ارباب رجوع، کرامت و گشایش فراهم کنید.
وی با اشاره به شعار دانشگاه تصریح کرد: خرد باید و دانش و راستی؛ شعار دانشگاه تربیت مدرس است و در این راستا مدیران باید خرد و حکمت، دانشجویان و اساتید دانش و کارمندان راستی و درستی را همواره به کار ببندند تا دانشگاه هر چه بیشتر در مسیر پیشرفت گام بردارد.
رییس دانشگاه افزود: بسیاری از موفقیت هایی که دانشگاه طی 35 سال عمر خود کسب کرده مرهون زحمات و تلاش های کارمندان پر تلاش بوده که سختی ها را هموار کردند تا دانشجویان و اساتید به اهداف مهم دانشگاه نزدیک شوند و توفیقاتی حاصل کنند که این موفقیت ها همواره بی نظیر بوده است.
وی خاطر نشان کرد: مدیران دانشگاه وظیفه دارند تا مشکلات کلان دانشگاه را مرتفع کنند و با ابتکار و خلاقیت و ارتباطات مناسب و راه حل هوشمندانه، سختی ها را هموار کنند.
دکتر احمدی گفت: در حوزه معاونت پشتیبانی و منابع انسانی نیز طی 4 سال اخیر برنامه های خوبی در جهت رفاه کارکنان طراحی شد که اجرای تمامی این طرح ها قطعا ثمرات مثبتی در دانشگاه خواهد داشت.
وی از کارمندان درخواست کرد در مرحله اول تقوا و درستکاری و خدمتگزاری را همانطور که همواره سرلوحه کار خود قرار داده اند در هر شرایطی حفظ کنند که جزء ارزش های ازلی و ابدی است. در مرحله بعد و در راستای ارتقای دانشگاه و طرح تحول راهبردی به جرگه حامیان این طرح بپیوندند و با ابتکار و خلاقیت، مسیرهای اداری را هموار کنند و همواره با تعامل با مدیران، پیشنهادات ارزنده خود را ارائه نمایند و این امر باید به عنوان یک جریان دائمی در دانشگاه حفظ شود.

مراسم کارمند نمونه

وی یادآور شد: در راستای اهداف 4 گانه طرح تحول راهبردی؛ هدف " سرآمدی همه جانبه در کیفیت" با حوزه معاونت پشتیبانی و منابع انسانی مرتبط است و مدیران در راستای این هدف باید مسیرها و اقدامات حوزه خود را ساده تر و روان تر و یکپارچه تر کنند و برای ارتقای کیفیت امور دانشگاه پیشنهادات سازنده ارائه دهند. در زمینه هدف "خوداتکایی و پایداری" نیز دانشگاه باید بتواند بخشی از منابع خود را از درآمدهای قانونی مناسب کسب کند و کارمندان می توانند در این زمینه اثرگذار باشند.
وی در پایان از زحمات و پیگیری های شورای صنفی اعضای غیر هیات علمی تشکر و ابراز امیدواری کرد: این شورا با پشتیبانی کارمندان، هر چه بیشتر نقش مفید و موثری را ایفا نماید و دانشگاه نیز از راهنمایی ها و پیشنهادات این شورا بهره گیرد.