چهارشنبه 13 تیر 1397 490

در دیدار دکتر احمدی با وزیر آموزش عالی سوریه بر گسترش همکاری های مشترک تأکید شد

دکتر احمدی در دیدار وزیر آموزش عالی سوریه اعلام کرد در صورت تمایل این کشور، تأسیس شعبه دانشگاه تربیت مدرس با نام فارابی در سوریه را پیگیری می کند.

در دیدار دکتر احمدی با وزیر آموزش عالی سوریه بر گسترش همکاری های مشترک تأکید شد

در نشست مشترک دکتر عاطف النداف، وزیر آموزش عالی سوریه و رئیس دانشگاه که روز چهارشنبه سیزدهم تیرماه برگزار شد، دکتر احمدی گفت: در حوزه همکاری های علمی با کشور سوریه از 15 سال پیش مقدمات تأسیس شعبه دانشگاه تربیت مدرس با نام فارابی در آن کشور آغاز شد که در صورت تمایل می توان آن را پیگیری کرد. دانشگاه تربیت مدرس آمادگی ادامه مسیر را دارد.
رئیس دانشگاه با اشاره به تمایل دکتر النداف به تربیت اعضای هیأت علمی و اساتید برای دانشگاه های سوریه افزود: دانشگاه تربیت مدرس به حسب جایگاهی که در زمینه تربیت اعضای هیأت علمی در کشور دارد، آمادگی کامل برای ارائه این نوع خدمات به صورت بورسیه از طرف دولت سوریه و یا به صورت بورسیه از طرف دولت ایران دارد. دانشگاه تربیت مدرس تاکنون دانشجویان بسیاری را برای سوریه تربیت کرده که با موفقیت فارف التحصیل شدند.
وزیر آموزش عالی سوریه در ادامه از دانشگاه تربیت مدرس به عنوان دانشگاهی ریشه دار نام برد و گفت: از طریق دانش آموختگان سوری، با سطح علمی بالای دانشگاه تربیت مدرس آشنا شده ایم و با نگاه به جلو امیدواریم این همکاری ها ادامه یابد.
دکتر النداف افزود: در زمینه تبادل اساتید مایل به انجام همکاری هستیم. امیدوارم دانشگاه تربیت مدرس ارتباط خود را با دانشگاه های سوریه بیشتر کند و برنامه های علمی مشترک در سطح تحصیلات تکمیلی داشته باشیم. از همین جا دکتر احمدی و همکاران دانشگاه تربیت مدرس را جهت بازدید از دانشگاه های سوریه و دیدار با رؤسای آنها دعوت می کنم.
وی خواستار ایجاد توافق اجرایی برای همکاری های مشترک و ادامه دیدارها در دمشق شد.
دکتر جلالی معاون آموزشی دانشگاه از دانشجویان سوری به عنوان دانشجویانی کوشا و موفق یاد کرد و گفت: به عنوان میزبان با دانشجویان کشور سوریه کمال همکاری را داریم و آنها در زمان فارغ التحصیلی هیچ تفاوتی با دانشجویان ایرانی ندارند.
دکتر جلالی در ادامه پیشنهاد تحصیل دانشجویان سوری در بستر فضای مجازی را به دلیل عدم محدودیت های زمانی و مکانی و افزایش تعداد دانشجویان، مطرح کرد که با استقبال وزیر آموزش عالی آن کشور مواجه شد.
در این نشست همچنین بر راه اندازی دوره های مشترک و بهره گیری از روش آموزش غیرحضوری و آموزش مجازی جهت تربیت دانشجویان سوری و برگزاری دوره های کوتاه مدت تأکید شد.
برنامه دیدار و گفتگوی وزیر آموزش عالی سوریه و مسئولین دانشگاه تربیت مدرس با بازدید دکتر النداف از بخش های مختلف دانشگاه پایان یافت.