چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 949

نگذاریم فضای یأس پراکنی و ناامیدی در جامعه دانشگاهی رشد کند

دکتر محمد تقی احمدی در نشست 23 اردیبهشت ماه شورای دانشگاه، بر لزوم امید بخشی و دوری از فضای یأس پراکنی در جامعه علمی و دانشگاهی تاکید کرد.

نگذاریم فضای یأس پراکنی و ناامیدی در جامعه دانشگاهی رشد کند

 در ابتدای این نشست دکتر احمدی رییس دانشگاه در سخنانی به مساله خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: این مساله ممکن است بر جامعه دانشجویی و ایجاد جو ناامنی از نظر آینده اقتصاد علم و فناوری تاثیرگذار باشد. در این راستا در نشست روسای دانشگاه های بزرگ کشور، بیانیه ای از سوی روسای دانشگاه های سطح یک، خطاب به دانشگاهیان صادر شد و موضع مسئولان علم و فناوری کشور در آن به صراحت بیان شد که همگان باید متوجه باشیم که ما کشوری قوی با منابع بزرگ و اعتقاد و ایمان و فرهنگ مترقی و افتخار آمیز هستیم و این ها ثروت های بسیاری است که باید در چشم دانشگاهیان نمایان شود و نباید بگذاریم شایعات و یأس پراکنی در جامعه علمی و دانشگاهی رشد کند. ما به وحدت ملی و ایجاد امید در دانشگاهیان که موتور پیشرفت کشور هستند، نیاز داریم و انقلاب اسلامی و کشور ما در طول تاریخ از همه فراز و نشیب ها با موفقیت عبور کرده است.
وی تصریح کرد: ما باید به نسل جوان اعتماد کرده و از نخبگان کشور حفاظت کنیم و از تفرقه افکنی و مقصر یابی و دست به یقه شدن جناح ها به ویژه در محیط دانشگاهی پیشگیری کنیم.
وی خاطر نشان ساخت: اساتید باید با امید بخشی و اعتماد به نفس از موضع دانشگاهی و ملی، سرمایه های انسانی را حمایت کنند تا بتوانیم با رهبری مقام معظم رهبری و دولت جمهوری اسلامی، تمامی ظرفیت علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه ها را همچون گذشته در خدمت اهداف ملی قرار دهیم.