دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 551

حضرت علی اکبر (ع) و "روز جوان" در دانشکده جشن ولادت کشاورزی برگزار شد

به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی اکبر(ع) و گرامیداشت "روز جوان" روز شنبه هشتم اردیبهشت ماه مراسم جشنی با حضور هیأت رئیسه، دانشجویان و کارکنان دانشکده کشاورزی در محل زمین چمن آن دانشکده برگزار شد.

حضرت علی اکبر (ع) و

در این مراسم که به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده برگزار شد، دکتر علی اصغر طالبی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جوان به اهمیت ایام جوانی با ذکر حدیثی از امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: به فرموده مولا علی (ع) انسان قدر دو چیز را نمی داند مگر اینکه آن را از دست بدهد و آن جوانی و سلامتی است. قدر دوران جوانی خود را بدانید و مطمئن باشید که عمر سپری شده به عقب برنمی گردد تا بتوان گذشته را جبران کرد. همه کسانی که ایام جوانی خود را سپری کرده اند حسرت این ایام از عمر را می خورند.
رئیس دانشکده افزود: جوانی یکی از نقاط عطف زندگی انسان است و بسیاری از توانایی های انسان در دوران جوانی در اوج قرار دارد. جوانی مظهر زیبایی، شادمانی، کوشش، هیجان و اوج عواطف، احساسات، آزادگی، صداقت، مطالبه گری، خیال پردازی و البته گاهی رفتارهای غیرمنطقی و متضاد است. جوانی دوره تغییر و تحولات شگرف در مسایل روحی، جسمی، شخصیتی و البته پرشورترین و زیباترین فصل زندگی انسان است و ساختار شخصیت انسان در دوره جوانی شکل می گیرد و بیشترین تاثیر را بر ادامه زندگی دنیوی و اخروی او دارد.
دکتر طالبی خاطر نشان کرد: روشنی هدف و تعیین مسیر درست برای رسیدن به هدف، شرط بهره برداری مطلوب از ایام جوانی است. توانایی روحی،جسمی، رشد و تکامل عقلی، علاقه به یادگیری، نوآوری و نواندیشی، استقلال طلبی باعث می شود که انسان در دوران جوانی مسیرهای متعددی را برای رسیدن به اهداف زندگی آزمایش کند و به همین دلیل بیشترین خطاها و شکست ها هم مربوط به همین دوره از زندگی است ولی نیروی جوانی باعث می شود انسان بعد از هر شکست با توان بیشتر و عزم و اراده قوی تر به پا خیزد.
وی اضافه کرد: به جز معصومین، انسانی وجود ندارد که بتواند ادعا بکند در زندگی خطا و اشتباهی نداشته است. در زندگی همه ما خطاها و اشتباهات و شکست های فراوانی وجود داشته است ولی مهم این است که انسان در مسیر نادرست که سرانجامی جز تاریکی و گمراهی ندارد، قدم نگذارد. اگر انسان دلبسته ارزش های انسانی و فضایل اخلاقی باشد، خطاها و اشتباهات او را از مسیر درست منحرف نخواهند کرد.
گفتنی است مسابقات طناب کشی، روپایی با توپ فوتبال و ... از برنامه های ورزشی این جشن بود. همچنین مسابقه شیرینی پزی در بین دانشجویان خانم ساکن خوابگاه های دانشکده در همین روز برگزار و پس از داوری و بررسی توسط دکتر واعظ معاون آموزشی، دکتر آقاعلیخانی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده و نماینده دانشجویان به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.