چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 644

نشست مشترک مسئولین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس و شهرداری منطقه 6 برگزار شد

نشست مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6، چهارم اردیبهشت ماه با حضور دکتر محمد جواد ناطق، مهندس مهرشاد الله ویردی و مدیران زیرمجموعه در سالن شورای دانشگاه برگزار و بر توسعه تعاملات و همکاری های مشترک تأکید شد.

نشست مشترک مسئولین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس و شهرداری منطقه 6 برگزار شد

در آغاز این نشست دکتر شریعتی مدیر امور سیاست گذاری و برنامه ریزی و موسوی نسب مدیر امور فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، گزارشی از برنامه های جاری معاونت ارائه و در ادامه مهندس الله ویردی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 ضمن معرفی فعالیت های این معاونت بر گسترش زمینه های مشترک همکاری، تأکید و خطر نشان کرد: منطقه 6 شهرداری تهران 240 هزار نفر، جمعیت ساکن دارد و همین تعداد دانشجو نیز در خود جای داده است و این موضوع اهمیت تعامل با مراکز دانشگاهی منطقه را بیشتر می کند.
این نشست با سخنرانی شهردار ناحیه 4 و معرفی مدیریت های زیر مجموعه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 دنبال شد و در ادامه ضمن بیان نمونه هایی از همکاری های مشترک با دانشگاه های واقع در سطح منطقه، پتانسیل ها، زیر ساخت ها، برنامه ها و ظرفیت های موجود جهت گسترش ارتباطات با دانشگاه تربیت مدرس و ارائه خدمات به دانشجویان و کلیه ی شهروندان دانشگاهی بررسی شد.
دکتر محمد جواد ناطق معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه طی سخنانی برای تدوین و اجرای برنامه های مشترک اعلام آمادگی کرد و در خصوص اهمیت تحول فرهنگی گفت: برای هرگونه تغییر در ابتدا به تحول فرهنگی نیاز داریم. به عنوان مثال در یک سازمان، قوانین و مقررات جدید وضع می شود، آئین نامه و شیوه نامه ها تدوین می شوند اما تا زمانی که ساختار فرهنگی تغییر نکند، آن قوانین نیز به کار نیامده و تغییری صورت نمی گیرد. بنابراین تحول فرهنگی سرآغاز هر تحول دیگری است.
وی در اشاره به برنامه های آتی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اظهار داشت: بنا بر آمار و اطلاعات موجود، دانشگاه تربیت مدرس در سطح دانشجویان عملکرد بسیار خوبی دارد و جزء دانشگاه های برتر وزارت علوم به شمار می آید اما یکی از اهداف آتی این است که به فعالیت های فرهنگی عمق و غنای بیشتری ببخشیم و برنامه های بیشتری در سطح اساتید و دانشگاهیان تدوین و اجرا کنیم.
دکتر ناطق افزود: فعالیت های فرهنگی دانشگاه گسترش یافته است. در حال تهیه و تدارک باشگاهی برای دانشجویان هستیم که در آن محیط دور هم جمع شوند. همچنین طرح یادواره های مفاخر فرهنگی معاصر نیز در حال پیگیری است که به صورت مجسمه، تندیس، پرتره و ... به معرفی مفاخر فرهنگی می پردازد.
وی در پایان تصریح کرد: مسئولین فرهنگی دانشگاه و مسئولین فرهنگی شهرداری، دغدغه های مشترک و قرابت زیادی دارند. ما با تمام امکانات و توان خود در راستای خدمت به شهروندان دانشگاهی قدم برداشته و برای اجرای برنامه های مشترک اعلام آمادگی می کنیم.
این نشست با برنامه بازدید میدانی از پردیس دانشگاه پایان یافت.