سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1397 2094

دیدار رییس آژانس دانشگاهی فرانکوفونی با رییس دانشگاه

ژان پل گودمار رییس آژانس دانشگاهی فرانکوفونی (AUF) با حضور در دانشگاه، با رئیس دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

دیدار رییس آژانس دانشگاهی فرانکوفونی با رییس دانشگاه

در این دیدار که روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه برگزار شد، هروه سبورن رئیس دفتر خاورمیانه آژانس دانشگاهی فرانکوفونی، هروه سبورن مدیر دفتر خاورمیانه آژانس، دکتر احمدی رییس دانشگاه، دکتر سعیدی مدیر همکاری‎های علمی و بین المللی و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه حضور داشتند.
در ابتدای این نشست دکتر محمدتقی احمدی رییس دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان، به معرفی کوتاهی از دانشگاه تربیت مدرس و موفقیت های علمی، آموزشی و پژوهشی آن پرداخت و از همکاری های مشترک با آژانس دانشگاهی فرانکوفونی استقبال کرد.
ژان پل گودمار رئیس آژانس دانشگاهی فرانکوفونی نیز در سخنانی با تشریح فعالیت ها و برنامه های آژانس (AUF) اظهار داشت: در آژانس دانشگاهی فرانکوفونی دانشگاه هایی از کشورهای مختلف عضو هستند و این آژانس 850 عضو دارد که 8 دانشگاه ایرانی نیز از جمله دانشگاه تربیت مدرس عضو آن هستند. 15 درصد دانشگاه های عضو این آژانس، فرانسوی و 85 درصد غیر فرانسوی هستند که در 111 کشور قرار دارند و این سبب می شود دانشگاه های عضو آژانس با دانشگاه های سایر کشورها ارتباط پیدا کنند و ارتباطات آن ها توسعه یابد.
وی گفت: از جمله فعالیت های آژانس دانشگاهی فرانکوفونی ، توسعه فعالیت در دانشگاه ها و گروه های زبان فرانسه دانشگاه ها است و اینکه در دانشگاه ها رشته هایی به زبان فرانسه تدریس شود و دانشجویان نه تنها زبان فرانسه یاد می گیرند بلکه می توانند وارد حوزه های کاری نیز بشوند و این امر با آینده شغلی دانشجویان در ارتباط خواهد بود.
وی با اشاره به اهمیت کیفیت آموزش، پژوهش و مدیریت تصریح کرد: دانشگاه تربیت مدرس در زمینه تربیت مربی و بالا بردن کیفیت آموزش عالی و آموزش پایه می تواند تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارد و در خصوص تبادل استاد و دانشجو نیز می توانیم همکاری های خوبی داشته باشیم.
در ادامه رییس دانشگاه و مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی در خصوص موضوعات مطرح شده و چگونگی گسترش ارتباطات دو طرف مطالبی را عنوان کردند.