چهارشنبه 16 اسفند 1396 558

مراسم بزرگداشت روز زن با حضور بانوان اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز زن با حضور رئیس دانشگاه و بانوان اعضای هیأت علمی روز سه شنبه پانزدهم اسفندماه در سالن شکرانه برگزار شد.

مراسم بزرگداشت روز زن با حضور بانوان اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد

در این نشست دکتر احمدی رئیس دانشگاه از جمع اساتید خانم به عنوان جمعی مهم و تأثیرگذار یاد کرد و افزود: در میان اساتید خانم دانشگاه، نمونه های موفق علمی و مدیریتی بسیاری دیده می شود. این گردهمایی نیز نسبت به جلسات قبل توسعه یافته و امیدواریم با برنامه ریزی های منظم، ظرفیت های کاری موجود در دانشگاه پیش برود به نحوی که هم برای اساتید خانم و هم بانوان کارمند و دانشجویان دختر دانشگاه مفید واقع شود.
وی افزود: می دانم که برخی خواسته ها محقق نشده است اما تلاش می کنیم حداقل راه را برای آینده هموار کنیم. بعضی از مسائل به پشتیبانی به خصوص پشتیبانی مالی معطوف هستند و با توجه به اینکه دانشگاه و دولت با مشکلات اقتصادی مواجه است در اجرای این برنامه ها موفق نبودیم. یقین داریم که علی رغم بروز موانع و نبود امکانات مورد نیاز، شما بانوان، هوشمند تر، دقیق تر و قوی تر شده اید.
دکتر احمدی خاطر نشان کرد: هر جا که امور اجرایی به بانوان سپرده شده است، آنها حس مسئولیت پذیری بیشتری داشتند. اعضای هیأت علمی خانم دانشگاه هم به لحاظ علمی به مقام استاد دست یافتند و هم در مقام مدیریت های اجرایی به خوبی عمل کرده اند. بانوان در پست های مدیریتی که به جهت کمی نیز رو به افزایش است، موفقیت های بسیاری کسب کرده اند و به مراتب بهتر از آنچه در گذشته بوده است ظاهر شده اند.
رئیس دانشگاه در پایان گفت: امیدوارم با تلاش جمعی شما، هم دانشگاه که خانه ی شماست ارتقاء یابد و هم این تشکل الگویی موفق برای سایر تشکل ها ارائه دهد.
در ابتدای این مراسم دکتر منصوره موحدین مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن گفت: اساتید خانم دانشگاه که بسیاری از آنان را جوانان تشکیل می دهند، به جز وظیفه و نقش اعضای هیأت علمی، نقش مادر و همسر را به عهده دارند و در مقام یک زن به جامعه علمی و آموزشی کشور نیز خدمت می کنند. اساتید پیشکسوت کم کم جای خود را به جوان تر ها داده و تجربیات خود را منتقل می کنند و اعضای هیأت علمی جوان نیز که تعداد آنها رو به افزایش است در راستای ارتقاء دانشگاه در راهی که توسط پیشکسوتان هموار تر شده است، گام بر میدارند.
دکتر موحدین در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات یک سال گذشته در امور زنان و خانواده دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: این سومین نشست عمومی با اعضای هیأت علمی خانم دانشگاه است و در سال 96 خواسته ها و مطالبات برحقی که در نشست سال 95 مطرح شده بود، پیگیری گردید. یکی از این مطالبات تأسیس مهد کودک بود که با توجه به حضور اساتید خانم جوان، نیاز و اهمیت راه اندازی آن احساس می شد. در این راستا کارگروهی شامل 3 نفر عضو هیأت علمی و یک کارمند تشکیل و پیشنهاداتی نیز ارائه شد. این مهم همچنان در حال پیگیری است.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده، برگزاری کارگاه های تخصصی با همکاری گروه های آموزشی مختلف است. کارگاه سبک زندگی سالم، کارگاه تشخیص، غربالگری و پیشگیری از سرطان رحم، کارگاه عفونت های قارچی در بانوان از جمله کارگاه های برگزار شده است که با استقبال بسیار کارمندان، دانشجویان و اساتید دانشگاه مواجه شد. پیشنهاد برگزاری کارگاه های تخصصی به خصوص در زمینه علوم پزشکی، روانشناسی، علوم دینی و... پذیرفته و بررسی می شود.
مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده به تشکیل "کارگروه علمی سلامت بانوان" در دانشکده علوم پزشکی با همکاری دانشکده علوم انسانی و علوم زیستی اشاره کرد و گفت: این کارگروه با هدف گسترش فعالیت های پژوهشی بین رشته ای و در نهایت به منظور تأسیس مرکز تحقیقات سلامت بانوان در دانشگاه تشکیل شده است. امیدوارم اعضای هیأت علمی خانم فعالیت خود را در قالب هسته های پژوهشی معاونت پژوهش و فناوری آغاز و پیگیری کنند.