شنبه 12 اسفند 1396 542

برگزاری نخستین گردهمایی بازنشستگان دانشگاه

اولین گردهمایی بازنشستگان دانشگاه نهم اسفند ماه با حضور رئیس، معاون پشتیبانی و منابع انسانی و جمعی از اساتید و کارمندان بازنشسته دانشگاه در سالن اجتماعات علامه جعفری برگزار شد.

برگزاری نخستین گردهمایی بازنشستگان دانشگاه

در ابتدای این نشست دکتر حاجی زاده رئیس کانون بازنشستگان دانشگاه به ارائه گزارشی از نحوه ی تأسیس و فعالیت های این کانون پرداخت و گفت: تشکیل کانون بازنشستگان از سوی دکتر احمدی در شهریورماه سال 93 بر عهده ی من قرار گرفت و پس از آن اقداماتی همچون انتخاب اعضای هیأت مؤسس، تدوین و تصویب اساسنامه کانون، انتخاب هیأت مدیره و... انجام شد. همچنین با پیگیری های صورت گرفته دفتر کانون با لوازم و امکانات اداری تجهیز شد.
وی در اشاره به برخی از اقدامات کانون افزود: راه اندازی سایت کانون و انجام مکاتبات و ارائه درخواست ها در راستای تسهیل امکانات وام برای بازنشستگان، امکان استفاده از کتابخانه، امکان استفاده از سالن های ورزشی در ساعات خاص، دریافت هدایا مانند شاغلین و امکان برگزاری گردهمایی بازنشستگان از جمله ی موارد پیگری شده توسط کانون بوده است.
در ادامه ی این گردهمایی دکتر احمدی رئیس دانشگاه، بازنشستگان را همکارانی ارزشمند خطاب کرد و گفت: شما پیشکسوتان دانشگاه هستید که در چهره و دیده گان شما نوری روحانی و معنوی به چشم می خورد. بازنشستگان دانشگاه تربیت مدرس دارای مقامی والا هم در دانشگاه و هم در جامعه هستند؛ چرا که دانشگاه تربیت مدرس تنها دانشگاهی است که پس از انقلاب تأسیس شد و به جرگه ی دانشگاه های برتر کشور پیوست. هیچ دانشگاه تازه تأسیسی نتوانست در چنین جایگاهی قرار گیرد و این مرهون زحمات پیشکسوتان و بازنشستگان پر سابقه ی دانشگاه است.
وی افزود: امیدوارم که این جلسات را پیوسته و مستمر داشته باشید و تجربه ها و راهکارهای مفید و مناسب خود را از طریق کانون در اختیار دانشگاه قرار دهید. تکریم بازنشستگان دانشگاه همواره از سوی من و مدیران مورد تأکید قرار گرفته است و اگر کوتاهی دیده شده بر ما ببخشید.
رئیس دانشگاه در خصوص برخی مطالبات مالی پیشکسوتان تصریح کرد: منابع مالی دانشگاه در معرض کاهش های شدید قرار گرفته است و جهت رفع مشکلات تا حد امکان و بضاعت خود از هیچ تلاش و اقدامی فروگذار نمی کنیم. امیدواریم که به مرور زمان با تدابیری که اتخاذ می شود این دوره های سخت را پشت سرگذاریم.
دکتر احمدی تأکید کرد: اگر در مواردی کار انجام نشده است نه بخاطر سخت گیری های ما بلکه به دلیل کمبودها و مشکلات موجود است. ما اعتقاد داریم که تمام آنچه قانون برای بازنشستگان تعیین کرده است باید اجرا شود و حتی بازنشستگان به خاطر خدمات ارزشمندی که در جهت تأسیس، توسعه و پیشرفت این دانشگاه انجام داده اند، بیش از آنچه قانون معین کرده است نیز استحقاق دارند اما وقفه هایی که ایجاد می شود از دست ما خارج است و ما حداکثر کوشش خود را در این زمینه به خرج می دهیم.
در ادامه مداح به عنوان نماینده بازنشستگان برخی از مطالبات آنان مانند دریافت سختی کار معوق، کمک هزینه ازدواج فرد و فرزندان را مطرح و خواستار نگاه یکسان به شاغلین و بازنشستگان دانشگاه شد. دکتر احمدی نیز به سؤلات حاضرین در جلسه پاسخ داد.
این گردهمایی با سخنرانی دکتر انوشه با موضوع " سبک زندگی بازنشستگی" و ضیافت ناهار پایان یافت.