چهارشنبه 4 بهمن 1396 1405

از دکتر مهر محمدی استاد بازنشسته دانشکده علوم انسانی تقدیر شد

در پایان نشست صمیمی هیأت رئیسه واعضای هیأت علمی دانشکده علوم انسانی که چهارم بهمن ماه در سالن علامه جعفری برگزار شد، با حضور رئیس دانشگاه از دکتر محمود مهر محمدی استاد بازنشسته گروه علوم تربیتی تقدیر شد.

از دکتر مهر محمدی استاد بازنشسته دانشکده علوم انسانی تقدیر شد

دکتر محمد تقی احمدی موافقت با درخواست بازنشستگی این استاد فرهیخته را از جمله سخت ترین امور انجام شده در سال های خدمت خود در سمت ریاست دانشگاه قلمداد کرد و گفت: موافقت با خواسته ی دکتر مهر محمدی که در راستای اهداف و برنامه های شخصی ایشان اتخاذ شده بود، سخت، اما به احترام شخصیت علمی و انسانی والای وی انجام شد.
رئیس دانشگاه خاطر نشان کرد: حضور دکتر مهر محمدی مایه افتخار و مباهات دانشگاه تربیت مدرس بود و از اوایل حضور وی در دانشگاه به دلیل سمتی که در معاونت آموزشی داشتم با اندیشه های دکتر مهر محمدی آشنا شدم. طرح ارزیابی جامع آموزشی دانشگاه و حضور تآثیرگذار وی در جلساتی که با هم داشتیم نشان از میزان تخصص بالای دکتر مهر محمدی در حوزه برنامه ریزی آموزشی داشت.
دکتر احمدی در ادامه ضمن ابراز امیدواری بر استمرار ارتباط علمی دکتر مهر محمدی با دانشگاه تربیت مدرس افزود: از وی درخواست دارم که این ارتباط علمی را حداقل تا 10 سال آینده با دانشگاه قطع نکرده و چه در زمینه تدریس، چه راهنمایی و حمایت دانشجویان و چه با حضور در جلساتی که دانشگاه از تخصص، تحقیقات و دستاوردهای ایشان بهره مند شود، همکاری خود با دانشگاه را ادامه دهد.
در ادامه رئیس دانشگاه، با اهداء لوح یادبود از این استاد برجسته علوم تربیتی تکریم و تقدیر کرد.
در بخش دیگری از این نشست دکتر غلامحسین زاده رئیس دانشکده علوم انسانی به ارائه گزارش کوتاهی از اقدامات معاونت های مختلف دانشکده پرداخت و از راه اندازی مرکز رشد علوم انسانی در پارک علم و فناوری مدرس و استقرار 7 شرکت فعال در حوزه علوم انسانی خبر داد.
وی همچنین در خصوص تشکیل شورای آموزشی مشترک بین دانشکده های علوم انسانی، حقوق و مدیریت و اقتصاد گفت: در راستای واگذاری اختیارات آموزشی به دانشکده ها ما نیز جلساتی با حضور معاون و مدیر آموزشی دانشگاه برگزار کردیم و مقرر شد که برخی از اختیارات آموزشی به ما واگذار شود و برای دریافت مطالبات هر سه دانشکده فعال در حوزه علوم انسانی شورای آموزشی مشترکی تشکیل داده و تصمیم گیری کنند.
دکتر غلامحسین زاده در ادامه به مسائل دیگری مانند بحث ارتقاء و ترفیع اساتید، کمبود فضاهای فیزیکی، فعال شدن آزمایشگاه ها، جایگاه دانشکده علوم انسانی در تشکیلات جدید دانشگاه، برگزاری یک هزار و 962 نشست علمی در سه سال گذشته در دانشکده، بحران مجلات علمی –پژوهشی، رتبه دوم دانشکده علوم انسانی در دانشگاه در زمینه ارائه طرح های کاربردی و ... اشاره کرد و اساتید حاضر در نشست ضمن بیان سوالات خود به بحث و تبادل نظر در موضوعات مطرح شده پرداختند.
گفتنی است دکتر محمود مهر محمدی تحصیلات خود را در زمینه تکنولوژی آموزشی در کشور آمریکا انجام داد و دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته برنامه ریزی درسی و آموزش از دانشگاه کالیفرنیا است. وی از 67 به عنوان عضو هیأت علمی پژوهشی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و از سال 76 به عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه تربیت مدرس مشغول فعالیت شد. دکتر مهر محدی تا کنون بیش از 15 کتاب تألیف کرده و 160 مقاله در نشریات معتبر داخلی به چاپ رسانده است. وی سمت مدیر کلی دفتر نظارت و ارزشیابی، وزارت علوم، ریاست مرکز برنامه ریزی آموزشی، وزارت علوم، ریاستپژوهشکده تعلیم و تربیت، وزارت آموزش و پرورش، عنوان مدیر کلی، مرکز تحقیقات آموزشی، سازمان پژوهش و برنامه ریزیآموزشی، وزارت آموزش و پرورش و سمت سرپرستی دانشگاه فرهنگیان را در کارنامه اجرایی خود دارد.