دوشنبه 25 دی 1396 2011

دو عضو هیأت علمی دانشگاه در میان برگزیدگان نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی

دکتر حسن دانائی فرد و دکتر محمد سعیدی مهر از اعضاء هیأت علمی دانشگاه به عنوان برگزیده نهمین جشنواره بین المللی فارابی در بخش داخلی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند. همچنین نشریه جستارهای زبانی دانشکده علوم انسانی دانشگاه نیز به عنوان نشریه علمی پژوهشی برتر معرفی شد.

دو عضو هیأت علمی دانشگاه در میان برگزیدگان نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی

در آئین اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی فارابی که 24 دی ماه با حضور رئیس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از نخبگان و چهره‌های علمی و فرهنگی کشور در سالن اجلاس سران برگزار گردید، از آثار برتر محققان، پژوهشگران و نویسندگان در حوزه علوم انسانی و اسلامی داخلی و خارجی تقدیر شد.
بر این اساس دکتر حسن دانائی فرد با ارائه اثر نهضت‌های مدیریتی در بخش دولتی، گذشته، حال وآینده به عنوان برگزیده سوم بخش بزرگسال در گروه علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری و دکتر محمد سعیدی مهر با ارائه اثر ضرورت، دلالت و جهان‌های ممکن به عنوان برگزیده سوم بخش بزرگسال در گروه فلسفه، کلام،‌اخلاق، ادیان عرفان معرفی و تقدیر شدند.
همچنین دوماهنامه جستارهای زبانی دانشکده علوم انسانی به مدیر مسئولی دکتر عیسی متقی زاده و سردبیری دکتر حمید رضا شعیری به عنوان نشریه علمی پژوهشی برتر در نهمین جشنواره بین المللی فارابی معرفی شد.
بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، تعداد آثار دریافت شده در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی چهار هزار و 183 اثر بود که بیشترین فراوانی به گروه «فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان» با تعداد 595 اثر و کمترین آن به گروه «فناوری اطلاعات، کتابداری و اطلاع‌رسانی» با تعداد 141 اثر تعلق داشت. به لحاظ قالب اثر از دو هزار و 428 اثر حدود 58 درصد در قالب کتاب، 458 اثر در قالب گزارش اختتام‌یافته پژوهش، 511 اثر در قالب رساله دکتری، و 786 اثر در قالب پایان‌نامه کارشناسی ارشد به این جشنواره ارائه گردید که در پایان 42 برگزیده نهایی معرفی و تقدیر شدند.
گفتنی است جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی با هدف شناسایی و ارتقای پژوهش های این حوزه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری دو سازمان‌ بین المللی یونسکو و آیسسکو و برخی مراکز مهم علمی و پژوهشی داخلی در دو سطح «بزرگسال» و «جوان» (زیر 35 سال) به صورت سالانه برگزار می‌شود.