یکشنبه 3 دی 1396 1393

برگزاری کارگاه آموزشی ورود به دنیای حرفه‌ای انیمیشن سه‌بعدی در دانشگاه

مدرسه اینورس، مجموعه کارگاه‌هایی را، با هدف آشناسازی دانشجویان دانشگاه‌ها با دنیای حرفه‌ای انیمیشن سه‌بعدی و نمایش یک نمونه انیمیشن ایرانی، در سطح کیفی بین‌المللی، با مشارکت تیم Badstache Studioو با حضور دانشجویان بيست و هفتم آذر ماه در سالن جابر بن حيان دانشگاه برگزار کرد.

برگزاری کارگاه آموزشی ورود به دنیای حرفه‌ای انیمیشن سه‌بعدی در دانشگاه

در این مراسم، علیرضا اردوبادی مدیر موسس مدرسه هنرهای دیجیتال اینورس با اشاره به اهمیت برگزاری این ورکشاپ‌ها، گفت: هدف ما دادن آگاهی و اطلاعات لازم و تخصصی درباره انیمیشن سه‌بعدی و دوبعدی، به دانشجویان و علاقمندان این رشته‌ هنری است.
وی افزود: بسیاری‌از افراد علاقمند به انیمیشن سه‌بعدی و دوبعدی نیازمند ‌دریافت ‌اطلاعات‌ لازم و کامل جهت شناخت و تشخیص این دو از یکدیگر می‌باشد. بسیاری از افراد تمایل زیادی به یادگیری انیمیش سه‌بعدی دارند، اما اطلاعات ‌کامل و جامعی‌از انیمیشن سه‌بعدی ندارند، انیمیشن سه‌بعدی، از تخصص‌های مختلفی تشکیل شده است. البته باید اذعان داشت که یک بخش از انیماتورهای دوبعدی هستند که به انیماتورهای سه‌بعدی خدمت می‌دهند. در بخش سه‌بعدی افراد نیازمند تخصص‌هایی در زمینه‌ طراحی کارکتر و فضا، ‌Concept art، مدل‌سازی، مفصل‌گذاری، انیمیت، ”animate”‌، کارگردانی، تدوین، صداگذاری و فیلمنامه‌نویسی دارند.
اردوبادی با اشاره به تفاوت‌های این دو انیمیشن گفت: یکسری مهارتها از جمله، مدل‌سازی، مفصل‌گذاری، و انیمیت تخصص‌هایی است‌که هر کدام از آنها به تنهایی خود یک شغل مستقل محسوب می‌شوند. در انیمیشن دوبعدی افرادی که انیمیشن را یاد می‌گیرند، این تخصص‌ها را هم یاد می‌گیرند، اما در انیمیشن سه بعدی وضعیت بسیار متفاوت است. در حقیقت همه‌ افراد، همه‌ این تخصص‌ها را باید مستقل از هم یاد بگیرند. یاد گیری همه‌ اینها با هم مثل این می‌ماند که یک فرد قصدش یادگیری چند شغل‌ هم‌زمان با هم باشد و این غیر ممکن است، در حقیقت، یک فرد نمی‌تواند در یک زمان، هم جراح مغز، جراح قلب، وکیل و هم اورتوپدیست باشد و داشتن همه‌ این‌ها با هم غیر ممکن و محال است. در نتیجه افراد در انیمیشن سه‌بعدی باید تخصص مستقلی داشته باشند که بر اساس علاقه خود، راه مسیر حرفه‌شان را در این هنر تخصصی پیدا کنند.
گفتنی است ‌افراد تیم Badstache Studio، سازندگان انیمیشن فردا (Tomorrow) در این کارگاه حضور داشتند.
انیمیشن فردا "Tomorrow" به کارگردانی آریاسب فیض، یکی از مدرسان رشته انیمیشن سه‌بعدی این مدرسه، درحال تولید است. این انیمیشن، یک انیمیشن سه‌بعدی ۱۴ دقیقه‌ای است که داستان یک کودک سارق ده ساله و یک سگ ولگرد را با توجه به موضوع اخلاقیات انسانی روایت می‌کند. انیمیشن مربوط به فضای گذشته در دهه ۴۰ و مربوط به فضای سنتی شهر شیراز است.