دوشنبه 20 آذر 1396 764

بازدید مقامات دانشگاه پلی تکنیک تامسک روسيه از دانشگاه تربیت مدرس

مقامات دانشگاه پلي تكنيك تامسك روسيه نوزدهم آذر ماه از دانشگاه بازديد كردند.

بازدید مقامات دانشگاه پلی تکنیک تامسک روسيه از دانشگاه تربیت مدرس

دکتر جرجی اوسوکین، رئیس اداره ارتباطات بین¬المللی دانشگاه پلی تکنیک تامسک، به همراه دکتر گندی رمونوف، رییس آزمایشگاه موسسه فیزیک فناوری بالاHigh Technology Physics))، از دانشگاه تربیت مدرس بازدید و با دکتر حمید سعیدی، مدیر دفتر همکاری¬های علمی بین-المللی دانشگاه ملاقات كردند.
در ابتدای این نشست، دکتر سعیدی ضمن خوشامدگویی به میهمانان به معرفی دانشگاه تربیت مدرس پرداخت. در ادامه، دکتر اوسوکین به معرفی دانشگاه تامسك پرداخت.
وي اظهار داشت: این دانشگاه اصلی ترین دانشگاه بخش غیراروپایی روسیه است و قدمتی 100 ساله دارد. تعداد فارع التحصیلان این دانشگاه 170 هزار نفر بوده و تنها دانشگاه روسیه است که دارای راکتور اتمی می باشد. این دانشگاه بر آموزش مهندسین در رشته های مختلف تمرکز دارد. همکاری دو موسسه تحقیقات شیمی زیست پزشکی؛ و فیزیک فناوری بالا (High Technology Physics) با دانشگاه تربیت مدرس که دارای دوره¬های تحصیلات تکمیلی هستند، قابل بررسی است.
وي افزود: رتبه این دانشگاه در بازه 350-300 در نظام رتبه بندی تایمز است و دارای فاند دولتی برای ارتقای رنکینگ می باشد. این دانشگاه دارای همکاری هایی با CERN سوئیس می¬باشد.
در ادامه، دکتر رومونوف، رئیس موسسه فیزیک فناوری بالا به معرفی موسسه فوق پرداخت و گفت: این موسسه در حوزه مهندسی مواد و Coating Deposition فعال است. همچنين دارای تجهیزات پیشرفته شامل شتاب دهنده یونی و الکترونی است و خدماتی در حوزه پزشکی هسته ای ارائه می دهند.
در نهایت توافق شد زمینه های تحقیقاتی این موسسه در دانشکده های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم پزشکی مطرح و در صورت یافتن زمینه های مشترک با این موسسه تعامل برقرار شود.