چهارشنبه 1 آذر 1396 982

بازدید معاون روابط بین الملل دانشگاه تور از دانشگاه تربیت مدرس

دکتر مارک دسمه، معاون روابط بین الملل دانشگاه تور از کشور فرانسه، روز سه شنبه سي ام آبان ماه از دانشگاه بازديد كرد.

دکتر مارک دسمه، معاون روابط بین الملل دانشگاه تور از کشور فرانسه، روز سه شنبه سي ام آبان ماه از دانشگاه بازديد كرد.
دکتر مارک دسمه، معاون روابط بین الملل دانشگاه تور فرانسه، ضمن بازدید از دانشگاه، در نشستي با دکتر حمید سعیدی، معاون دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه، دکتر وحدتی نسب (از دانشگاه علوم انسانی)، دکتر رجبی و دکتر سیما (از دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست) ملاقات نمود.
در ابتدای نشست دکتر سعیدی ضمن خوشامدگویی به مهمان فرانسوی، به معرفی دانشگاه تربیت مدرس پرداخت.
در ادامه، دکتر دسمه ضمن معرفی دانشگاه تور اظهار داشت: دانشگاه تور در نظر دارد، تغییر جهت در ارتباطات علمی خود از اروپا و امریکا به کشورهای دیگر از جمله ایران داشته باشد و تنوع بیشتری در پژوهش های دانشگاه به وجود آورد. دانشگاه تور 50 سال پیش و دانشکده پزشکی این دانشگاه سه قرن پیش تاسیس شده است.
وي افزود: تعداد دانشجویان دانشگاه تور رو به افزایش است و یک سوم دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه دارای مرکز مطالعات رنسانس است و در نظر دارند کارگاهی را در ماه ژوئن سال 2018 برگزار کنند که درخصوص شرکت دانشگاهیان ایرانی در این کارگاه ابراز تمایل نمودند. البته این مرکز تمایل دارد در زمینه باستان شناسی با دانشگاه تربیت مدرس فعالیت داشته باشد.

بازدید معاون روابط بین الملل دانشگاه تور

دکتر مارک دسمه همچنین اذعان داشت: برای تبادل دانشجو می توانیم از فاندهای جندی شاپور استفاده نماییم. زمینه دیگر پیشنهادی طرف فرانسوی نيز همکاری در حوزه منابع آبی بود.
در ادامه اين نشست، دکتر سیما و دکتر رجبی درباره فعالیت¬های بخش منابع آب، مدیریت منابع آب، و ساختارهای هیدرولیک مطالبي را عنوان كردند. دکتر وحدتی نسب نيز درباره گروه باستان شناسی توضیحاتی ارائه نمود.
در پايان دکتر دسمه عنوان نمود که دانشگاه تور در همکاری، جدی است و بهتر است در زمینه هایی طرفین همدیگر را محک بزنند و در مرحله بعد مابین طرفین سند همکاری امضا شود. در صورت پیشبرد امور ذکر شده، دانشگاه تور دانشجویان دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه را برای گذراندن دوره مطالعاتی و کارآموزی پذیرش نموده و فاندهایی را در اختیار دانشجویان یاد شده قرار می دهد.