دوشنبه 15 آبان 1396 1213

بازدید هياتي دانشگاه تربیت معلم استان قزاقستان جنوبی از دانشگاه

هياتي از دانشگاه تربیت معلم استان قزاقستان جنوبی روز يكشنبه چهاردهم آبان ماه از دانشگاه بازديد كردند.

بازدید هياتي دانشگاه تربیت معلم استان قزاقستان جنوبی از دانشگاه

هياتي از دانشگاه تربیت معلم استان قزاقستان جنوبی روز يكشنبه چهاردهم آبان ماه از دانشگاه بازديد كردند.
هياتي از دانشگاه تربیت معلم استان قزاقستان جنوبی متشكل از دکتر میرزاخان الیمبای اف، معاون ارتباطات بین المللی و آیدا التای وا مدیر مرکز همکاری های علمی بین المللی دانشگاه یاد شده و نيز نماینده ای از سفارت قزاقستان در ایران، چهاردهم آبان ماه از دانشگاه بازدید و با دکتر حمید سعیدی، معاون دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه ملاقات كردند.
در ابتدای نشست مشترک دکتر سعیدی ضمن خوشامدگویی به میهمانان به معرفی كوتاهي از دانشگاه تربیت مدرس شامل تعداد دانشکده ها، تعداد دانشجویان، اهداف طرح تحول راهبردی دانشگاه، فعالیت های بین المللی و رتبه دانشگاه در سطح جهانی پرداخت.
در ادامه، طرف قزاق اظهار داشتند که دانشگاه تربیت معلم استان قزاقستان جنوبی در سال 1992 تأسیس شده و هدف آن تربیت معلم برای مدارس است. با توجه به اينكه این دانشگاه درحال راه اندازی دوره دکتری برای رشته های اقتصاد و روانشناسی است و طبق روال در ابتدا می بایست برای هر تز دکتری یک استاد خارجی در کنار استاد راهنمای قزاق فعالیت داشته باشد لذا همکاری دانشگاه تربیت مدرس در این خصوص حائز اهميت خواهد بود.
در اين نشست همچنین امکان ادامه تحصیل دانش آموختگان دانشگاه تربیت معلم استان قزاقستان جنوبی در دوره دکتری تربیت مدرس به ويژه دوره دکتری پژوهش محور بررسی شد.
همچنین طرف قزاق اعلام نمود که در سالهای آینده دانشگاه های قزاقستان صرفا شامل دوره های کارشناسی ارشد و دکتری خواهند بود و دوره کارشناسی به کالج های این کشور منتقل خواهد شد لذا از این جهت دانشگاه تربیت مدرس می تواند الگوی مورد توجه باشد.
شايان ذكر است سفر هیات قزاق با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان و به منظور بررسی امکان انجام پروژه های بین المللی، تبادل استاد و دانشجو، دوره های دانش افزایی زبان و تحقیق اساتید، برگزاری کنفرانس ها و سایر موارد همکاری برنامه ریزی شده است.