شنبه 31 تیر 1396 1718

رییس دانشگاه بر لزوم توسعه مهارت هاي كار و تحقيق و تكنولوژي هاي نو در آموزش تاكيد كرد

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها بيست و ششم تيرماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

رییس دانشگاه بر لزوم توسعه مهارت هاي كار و تحقيق و تكنولوژي هاي نو در آموزش تاكيد كرد

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها بيست و ششم تيرماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در این نشست رييس دانشگاه به برگزاري موفق بیست و نهمین گردهمایی مدیران گروه های آموزشی دانشگاه با سخنرانی دکتر ظریف وزیر امورخارجه و با محوریت برون گرایی و حضور فعال دانشگاه در عرصه بین المللی اشاره كرد وگفت: در اين نشست دكتر ظريف در خصوص توسعه ارتباطات بين المللي دانشگاه و همكاري با ساير كشورها قول حمايت و پشتيباني دادند همچنين ما نيز با دانشكده مطالعات بين المللي وزارت امور خارجه همكاري هاي بين دانشگاهي را ادامه خواهيم داد.
وي ضمن اعلام برخي از اخبار مهم دانشگاه طي چند هفته اخير به برگزاري چهارمين اجلاس روساي دانشگاههاي سطح يك كشور اشاره كرد و گفت: اين نشست هر دو ماه يكبار برگزار مي شود كه نشست اخير آن به ميزباني دانشگاه علم و صنعت برگزار شد و اين اجلاس به عنوان بازوي فكري و برنامه ريزي جامع آموزش عالي در بهبود وضع برنامه ريزي آموزش عالي و تفكر راهبردي در اصلاح امور در وزرات علوم تاثير گذار بوده است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فرصت هاي سرمايه گذاري خارجي براي دانشگاه ها تصريح كرد: اخيرا سازمان سرمايه گذاري خارجي ايران وابسته به وزرات دارايي و امور اقتصادي، دريچه ها و فرصت هاي سرمايه گذاري موثر و قابل اعتمادي از منشاء خارجي براي پيشبرد فناوري توليد شده در داخل كشور از سوي دانشگاهها و پارك ها علم و فناوري ايجاد كرده است.
رييس دانشگاه تصريح كرد: اين سازمان نقش اصلي در گرفتن وام ها و سرمايه گذاري هاي بزرگ خارجي در كشور در حوزه هاي صنعت و اقتصاد كلان و امور تحقيقاتي و علمي داشته است. در حال حاضر اين فرصت ها مجددا مهيا شده و طي يك سال گذشته توانستند 10 ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي به صورت تعهد شده جذب كنند و در خصوص بحث دانشگاهي و فناوري هاي مرتبط با آن و توسعه صنعتي سازي ايده هاي دانشگاهي، اين دريچه ها مي تواند مورد استفاده دانشگاهها قرار گيرد. در اين راستا قرار است كارگاه هايي براي اعضاي هيات علمي از سوي سازمان سرمايه گذاري خارجي ايران برگزار شود كه اطلاعات دقيق آن به اطلاع اعضاي هيات علمي خواهد رسيد.

نشست شورا

همچنين فرم هايي به صورت مشخص طراحي شده است تا طرح هايي كه قابليت توليد صنعتي و تجاري سازي دارد معرفي شود تا در معرض ديد كشورها و پشتيبانان سرمايه گذاري خارجي كه تقاضاي ورود به بازار ايران را دارند، قرار گيرد.
در ادامه اعضاي شورا مسائل مختلفي همچون فعاليت هاي بين المللي رياضيدانان ايراني، جلسه اعتبار بخشي و بازديد تيم ارزيابي وزارت بهداشت از دانشكده پزشكي، مشكلات تردد و پارك خودرو به دليل حفاري هاي فاضلاب در دانشگاه و ... را مطرح كردند.
همچنينن دكتر احمدي بر لزوم توانمند سازي اعضاي هيات علمي تاكيد و خاطر نشان كرد: در راستاي اجرای طرح تحول راهبردي دانشگاه 90 بسته موفقيت هدفمند با روال هاي جديد يا تكاملي در موج دوم طرح در دانشگاه جاري است و موج دوم در اواسط فصل تابستان به پايان مي رسد. يكي از اين بسته هاي موفقيت ايجاد يك مركز توسعه توانمندسازي اعضاي هيات علمي و ارتقاي تكنولوژي آموزشي و مهارت هاي ارتباطي و توسعه فعاليت هاي اعضاي هيات علمي است. در اين راستا بايد اخلاق دانشگاهي و مهارت ها و روش هاي كار و تحقيق و تكنولوژي هاي نو در آموزش براي اعضاي هيات علمي توسعه پيدا كند.