چهارشنبه 24 خرداد 1396 1927

شركت 3500 نفر در مصاحبه دکتری دانشگاه تربيت مدرس

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها بيست و دوم خرداد ماه در سالن شورا برگزار شد.

شركت  3500 نفر در  مصاحبه دکتری دانشگاه تربيت مدرس

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها بيست و دوم خرداد ماه در سالن شورا برگزار شد.
در ابتداي اين نشست دكتر احمدي رييس دانشگاه ضمن تسليت شهادت اسماعيل صابريان جانباز و يادگار دفاع مقدس و از همكاران پر تلاش دانشگاه اظهار داشت: زندگي شهيد اسماعيل صابريان همواره پر از فيض و فضيلت و خدمتگزاري و دلسوزي براي كشور و دانشگاه بود و امروز اين جانباز و خدمتگزار آستان اهل بيت به درجه رفيع شهادت نائل آمد و روح پاكش با ارواح شهيدان والا مقام و حضرت سيد الشهدا( ع) در ملكوت اعلي مأوي گزيد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به اخبار مهم دانشگاه اشاره و تصريح كرد: يكي از ايستگاههاي خط 7 متروي تهران به نام دانشگاه تربيت مدرس افتتاح شد كه علاوه بر ايجاد سهولت در رفت و آمد دانشگاهيان، سبب ايجاد شناخت بيشتر نسبت به اين دانشگاه در عموم مردم خواهد شد كه در اين راستا از پيگيري برخي از اعضاي هيات علمي و نيز رييس و اعضاي شوراي شهر، شهردار تهران و مديرعامل متروي تهران به دليل زحمات و پيگيري هاي صورت گرفته تشكر مي كنيم.
رييس دانشگاه همچنين از دكتر جلالي به خاطر برنامه ريزي دقيق و مناسب در برگزاري مصاحبه هاي دكتري در دانشگاه تشكر و قدرداني كرد.
دكتر جلالي معاون آموزشي دانشگاه در اين باره اظهار داشت:‌ حدود 7 هزار نفر متقاضي ورود به دوره دكتري تربيت مدرس ثبت نام كردند كه از اين تعداد بيش از 3500 نفر براي انجام مصاحبه به دانشگاه مراجعه كردند كه طي 3 روز مصاحبه هاي اين داوطلبان صورت گرفت.
وي بر لزوم استفاده از برگزيدگان علمي و پذيرش بيشتر آنان در دانشگاه تاكيد كرد.
وي افزود: ما براي رتبه هاي اول تا سوم كه دانشگاه را براي تحصيل خود برمي گزينند جوايزي در نظر گرفته ايم كه يك سوم آن در بدو ورود و دو سوم ديگر با ارزيابي در ترم هاي آينده پرداخت مي شود.
در ادامه اعضاي شورا در خصوص نحوه برگزاري مصاحبه دكتري، نحوه ارتقاي كيفيت ورودي هاي دانشگاه، لزوم شناساندن بيشتر دانشگاه در محيط هاي بيرون از دانشگاه، نحوه جذب دانشجويان ممتاز و نخبه و ... مطالبي را عنوان كردند.