شنبه 16 اردیبهشت 1396 1708

توسعه همكاري با دانشگاه هاي روسيه مورد بررسي قرار گرفت

سي و سومين نشست شوراي همكاري هاي علمي بين المللي سي ام فروردين ماه با حضور اعضاي اين شورا برگزار شد.

توسعه همكاري با دانشگاه هاي روسيه مورد بررسي قرار گرفت

سي و سومين نشست شوراي همكاري هاي علمي بين المللي سي ام فروردين ماه با حضور اعضاي اين شورا برگزار شد.
در ابتدای نشست مدير دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي، سربرگ پیشنهادی انگلیسی دانشگاه را با آخرین اصلاحات مطرح شده در نشست¬های پیشین شورا ارائه نمود که با اصلاحات جزئی مورد تایید نهایی اعضای شورا قرار گرفت و مقرر شد در خصوص چاپ سربرگ جدید انگلیسی دانشگاه اقدام مقتضی صورت پذیرد.
دومین موضوع مطرح شده، بحث همکاری با دانشگاه های روسیه بود كه مدير دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي خلاصه ای از سوابق همکاری با طرف روسی را بیان کرد.
وي اظهار داشت: دانشگاه های برتر ایران و روسیه اقدام به تشکیل کنسرسیومی نموده اند؛ که این کنسرسیوم دو اجلاس با حضور روسای دانشگاه های عضو را برگزار کرده است. با عنایت به هدف توسعه همکاری با کشور یادشده در سطح ملی و با توجه به مباحث مطرح شده در نشست های پیشین شورای همکاری های علمی بین المللی، کارگروه ارتقای همکاری علمی و هنری با کشور روسیه با حضور اعضای هیات علمی آشنا با کشور فوق تشکیل شد.کارگروه مزبور سه نشست رایزنی در سال 1395 برای بررسی نحوه همکاری با دانشگاه های روسی برگزار نمود.
در ادامه مطالبي در خصوص برگزاري دوره هاي زبان روسي براي دانشجويان و انعقاد تفاهم نامه با آكادمي علوم روسيه نيز از سوي اعضاي شورا مطرح شد.
همچنين مقرر شد جهت تشکیل نشست مشترک مابین دکتر امی با نیکولای ورپای از انستیتوی انرژی روسیه برای هدایت همکاری¬ها با روسیه و شکل گیری طرح همکاری، هماهنگي لازم صورت گيرد.