شنبه 4 خرداد 1398 514

بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر"روز مقاومت، ایثار و پیروزی "

مراسم گرامیداشت حماسه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور ریس دانشگاه و جمعی از رزمندگان عملیات بیت المقدس در کنار مزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.

بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر

در این مراسم که با تلاوت قرآن و خاطره گویی یکی از رزمندگان حاضر در عملیات فتح بیت المقدس آغاز شد، دکتر احمدی رئیس دانشگاه با یادآوری فداکاری و حماسه آفرینی رزمندگان دلاور اسلام گفت: عملیات بیت المقدس یکی از بزرگترین عملیات های هشت سال دفاع مقدس است که با از جان گذشتگی رزمندگان و شهدای گرانقدر به نتیجه رسید و نهایتا منجر به آزادسازی خرمشهر شد.
وی افزود: با پیروزی رزمندگان اسلام خبر آزاد سازی خرمشهر به سرعت در همه جا طنین افکند و ایران اسلامی را که مدت ها در آرزوی شنیدن این خبر بود، غرق در شادی و سرور کرد. فداکاری رزمندگان در عملیات بیت المقدس، روز سوم خرداد را در تاریخ انقلاب و مهین اسلامی جاودانه کرد.
در پایان حاضرین در مراسم با قرائت فاتحه و نثار گل بر مزار شهدای گمنام، یاد و خاطره شهیدان دوران هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
سوم خرداد ۱۳۶۱ در جریان عملیات بیت‌المقدس، شهر خرمشهر که در چهارم آبان 1359 به اشغال دشمن درآمده بود پس از ۵۷۸ روز ( 19 ماه ) اسارت توسط رزمندگان اسلام آزاد شد.