دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 788

برگزاری آیین تجلیل از مدل آوران و برترین ها ی ورزش دانشگاه در سال 97

سومین آیین تجلیل از مدل آوران و برترین های ورزش دانشگاه در سال 97، نهم اردیبهشت با حضور دکتر احمدی، دکتر اصلاحچی معاون دانشجویی، دکتر رستگار رییس مرکز تربیت بدنی، اساتید، دانشجویان و کارکنان، در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.

برگزاری آیین تجلیل از مدل آوران و برترین ها ی ورزش دانشگاه در سال 97

دکتر احمدی حضور پرتعداد ورزشکاران در دانشگاه را یک ارزش و افتخار قلمداد کرد و گفت: حضور شما ورزشکاران و ورزش دوستان نه تنها باعث افتخار و ایجاد ارزش برای دانشگاه است بلکه نشان دهنده ی سلامت روح و جسم دانشگاهیان تربیت مدرس نیز می باشد.
وی خاطر نشان کرد: توسعه ورزش در سال های اخیر مدیون توجه معاونت دانشجویی و مدیریت مرکز تربیت بدنی دانشگاه است که با جدیت ورزش را ترویج کردند. اختصاص برخی از سالن های بلا استفاده به ورزش و تجهیز و بهره برداری آنها مانند سالن شماره دو، از جمله اقدامات اثرگذار به ویژه در بخش ورزش بانوان است. در این حوزه کارهای بسیاری باید انجام شود و توسعه ورزش و مکان های ورزشی در دانشگاه ادامه دارد.
رییس دانشگاه در پایان گفت: ورزش دارای دو بخش قهرمانی و همگانی است. از شما مدال آوران که در بخش قهرمانی فعال هستید انتظار داریم که در همگانی کردن ورزش در میان دانشگاهیان کم تحرک بکوشید و دیگران را به انجام ورزش مستمر تشویق کنید.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر ملانوریان عضو هیأت علمی گروه تربیت بدنی دانشگاه، از ورزش به عنوان دارویی معجزه آسا که برای بشریت تجویز می شود نام برد و در تشریح برخی مزایای ورزش برای بدن گفت: ورزش حافظه و توانایی یادگیری را افزایش می دهد، بخش هایی از مغز را گسترش داده و باعث کاهس استرس و اضطراب می شود. ورزش به بهبود عملکرد شناختی و قدرت تصمیم گیری منجر می شود و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. ورزش با کاهش درصد چربی، وضعیت بدنی سالم تری را ایجاد می کند و باعث اعتماد به نفس می شود. در یک جمله ورزش انسان را جوان نگه می دارد و این موضوع همان اکسیر و معجزه ی ورزش است.
وی در ادامه پیشنهاد داد: برای انجام ورزش، فعالیت در 4 بخش شامل؛ ورزش های هوازی ( دوچرخه سواری، ایروبیک، شنا، پیاده روی و...)، ورزش های مقاومتی ( بدن سازی، تمرینات عضله سازی، TRX و...)، تمرینات کششی و تمرینات تعادلی (یوگا) توصیه می شود اما حضور در رویدادها و رقابت های ورزشی و قرار گرفتن در جمع دوستانه نه تنها باعث نشاط روحی دوچندان می شود بلکه عملکرد ورزشی شما را نیز بهبود می بخشد.
دکتر ملانوریان تأکید کرد: برای داشتن جامعه و نسلی سالم و تندرست باید خانواده ها، فرزندان خود را به ورزش تشویق کنند تا کودکان تمرینات ورزشی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر رستگار به ارائه گزارش عملکرد مرکز تربیت بدنی دانشگاه در سال 97 پرداخت و گفت: مقایسه عملکرد ورزشی دانشگاه در بخش های مختلف مانند ورزش های همگانی، کلاس های فوق برنامه، کلاس های تابستانی، برنامه های کوه پیمایی، مسابقات داخلی و برون دانشگاهی، فضاهای ورزشی و... در سال های 95، 96 و 97 نشان می دهد، عملکرد مرکز تربیت بدنی در سال 97 از رشد چشمگیری در بیشتر فعالیت ها، برخوردار بوده است.
وی افزود: با تأکید هیأت رئیسه دانشگاه در خصوص گسترش ورزش های همگانی، برنامه همایش پیاده روی عمومی را که سالیانه انجام می شد به برنامه ای که هر دوهفته یکبار در سه شنبه های بدون خودرو برگزار می شود، تبدیل کردیم. تیم های دانشگاه در مسابقات برون دانشگاهی و المپیادهای دانشجویی بهترین نتایج در 15 سال گذشته را کسب کردند و در مسابقات منطقه ای و کارکنان دولت درخشیدند. این نتایج مثبت و رشد عملکرد ترببیت بدنی در عرصه های مختلف، با حمایت مسئولین ارشد دانشگاه و تلاش و همت ورزشکاران میسر شد.
در پایان این مراسم از ورزشکاران برتر و مدال آور مسابقات برون دانشگاهی و ورزشکاران برگزیده مسابقات داخلی دانشگاه با اهداء لوح تقدیر، تندیس و هدایای نقدی تجلیل شد.

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18