متن کامل خبر


 
تشریح اقدامات بنیاد خیرین مدرس به منظور حمایت از آسیب دیدگان اقتصادی کرونا در گفتگو با دکتر محمدزاده

خلاصه خبر: به دنبال شیوع ویروس کووید19 و تعلیق بسیاری از فعالیت های اقتصادی و تعطیلی کسب و کارها در سطح کشور، دانشگاهیان تربیت مدرس به یاری اقشار آسیب دیده از تبعات اقتصادی کرونا پرداختند.

دکتر محسن محمد زاده رئیس هیأت مدیره بنیاد خیرین مدرس با بیان مطلب فوق گفت: بسیاری از هموطنان در ماه های اخیر شغل خود را از دست داده و با تعطیلی کسب و کارها دچار خسارت و مشکلات معیشتی شدند. دانشگاهیان تربیت مدرس برای یاری اقشار آسیب دیده در دو قالب، اقدام به جمع‌آوری کمک‌ و رفع نیاز همنوعان خود کردند.
وی افزود: یکی از روش های یاری رساندن به نیازمندان، به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری در قالب "پویش همدلی" انجام شد که تاکنون با عملکرد درخشان تشکل‌های مختلف کمک‌های خوبی جمع آوری و بین نیازمندان توزیع گردیده است.
دکتر محمدزاده ادامه داد: در همین راستا "بنیاد خیرین مدرس" نیز از ابتدای شیوع کرونا وارد عمل شد و در قالب کمک‌های خیرین با هدف کم کردن فشار از روی اقشار کم درآمد دانشگاه، پویش "درخواست کسر از حقوق" را راه اندازی کرد.
وی اظهار داشت: با راه اندازی این پویش تعدادی از اساتید و کارمندان دانشگاه وارد عمل شدند و با درخواست به امور مالی تقاضای کسر از حقوق و پیوستن به پویش مذکور را ارائه کردند.
دکتر محمد زاده تصریح کرد: این کمک‌ها پس از جمع آوری و شناسایی خانواده ها و کارکنان بی بضاعت دانشگاه در دو بخش به صورت وام بلاعوض و وام مدت دار در اختیار این خانواده‌ها قرار گرفت. ضمن اینکه بخشی از این مبالغ بصورت نقد بوده و بخش دیگری از آن بصورت تعهدی است که طی ماه های آینده از محل حقوق همکاران تامین می شود.

22 اردیبهشت 1399 / تعداد نمایش : 171