متن کامل خبر


 
گزارش فعالیت‌های علمی تلفیقی با موضوع کرونا ویروس در دانشکده علوم پزشکی

خلاصه خبر: در نشست پانزدهم اردیبهشت ماه شورای دانشگاه، گزارشی از فعالیت‌های علمی تلفیقی با موضوع کرونا ویروس در دانشکده علوم پزشکی ارائه شد.

در این نشست دکتر محمد جوان عضو هیأت علمی دانشکده علوم پزشکی گزارش کاملی از انتشار مجموعه دیده بانی علمی کووید -19 پرداخت.
وی اظهار داشت: در ایامی که کرونا رخ داد فکر اولیه این طرح در گروه فیزیولوژی دانشکده شکل گرفت تا فضای علمی را رصد کند و این مطالب را در اختیار قشرهای مختلف جامعه قرار دهد.
وی افزود: قبل از دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی شریف نیز گزارشی را در این خصوص چاپ کرده بود. در دانشگاه ما نیز خانم دکتر حوریه سلیمان جاهی در این خصوص مطالبی را منتشر کردند.
دکتر جوان یادآور شد: علاوه بر دانشکده پزشکی سایر دانشکده ها هم وارد عمل شدند و به ارائه گزارش علمی در خصوص دیده بانی کووید -19 پرداختند تا در اختیار اقشار مختلف جامعه قرار گیرد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: این مطالب علاوه بر دانشگاه تربیت مدرس در وب سایت های رسمی مانند وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز انعکاس خوبی داشته است.
وی در پایان تصریح کرد: در وبسایت دانشگاه نیز همانند سایر دانشگاه های داخلی و خارجی بنری طراحی شد تا اطلاعات مربوط به کرونا چه در حوزه های پزشکی و غیرپزشکی در این فضا قرار گیرد تا همه افراد بتوانند از این مطالب استفاده کنند.

20 اردیبهشت 1399 / تعداد نمایش : 120