متن کامل خبر


 
توضیحات مدیر خوابگاههای خودگردان سما درباره لزوم پرداخت اجاره بها

خلاصه خبر: به دنبال اعتراض برخی از دانشجویان پیرامون مسائل مرتبط با خوابگاههای خودگردان، مدیر مجموعه سما در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

وی با یادآوری این مطلب که خوابگاههای خودگردان، مجموعه های کاملاً خصوصی هستند که از سوی هیچ نهاد و ارگانی حمایت مالی نمی شوند، پرداخت تمام هزینه های آن منوط به پرداختهای دانشجویان دانست و افزود: با توجه به استیجاری بودن ساختمان های خوابگاهی و مبالغ بالای اجاره این ساختمانها و هزینه های جاری و پرسنلی، تمامی این هزینه ها با وجود همه مشکلات تا به امروز پرداخت گردیده و اجاره ها از این پس نیز از سوی مالکان ساختمانها مطالبه می شود.
مدیر خوابگاههای خودگردان سما خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده در دوره شیوع کرونا، ما با درک متقابل از مشکلات دانشجویان اعلام می کنیم که همین مشکلات را به نوعی دیگر و حتی با فشاری چند برابر برای تامین هزینه ها و مدیریت خوابگاهها بر دوش می کشیم.
وی ادامه داد: با وجود تمامی هزینه های پرداخت شده، براساس وظیفه شرعی، انسانی و ملی خود، اجاره اسفندماه را از حدود ۵۸۰ نفر دانشجو دریافت نکردیم تا سهم کوچکی در پویش کمک به همنوع داشته باشیم.
مدیر مجموعه خدماتی- رفاهی دانشجویی سما با ذکر این مطلب که تنها خوابگاه خودگردان در کل کشور است که اجاره بهای اسفند را دریافت نکرده، گفت: ادامه این شرایط در بلاتکلیفی موجود با توجه به مطالب فوق مقدور نیست. ما مشکلات دانشجویان را درک و انتظاری متقابل داریم. وی در پایان تأکید کرد: مجموعه خوابگاههای خودگردان سما خود از بدنه دانشگاه و از جنس دانشجوست و به هیچ وجه خود را جدا از مجموعه دانشگاه و دانشجو نمی داند.
گفتنی است خوابگاههای خودگردان سما شامل 4 خوابگاه شهید پرورش، شهید نجات اللهی، شهید قدیری و خوابگاه شهید میرسرابی به مجموع ظرفیت 580 نفر می باشد.

26 فروردین 1399 / تعداد نمایش : 351