متن کامل خبر


 
تاکید رییس دانشگاه برای بهره گیری از بودجه بخش خصوصی در پارک علم و فناوری

خلاصه خبر: مراسم رونمایی از طرح جامع پژوهش پارک علم و فناوری دانشگاه با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، هیات رییسه و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم دکتر احمدی رییس دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: دوره طولانی از فعال شدن پارک علم و فناوری دانشگاه می گذرد، اما طی سه سال اخیر فعالیت های بیشتری در جهت به فعل رساندن پتانسیل های پژوهشی دانشگاه در قالب پارک صورت گرفته ولی هنوز هم راه درازی در پیش داریم.
وی افزود: سایت اصلی پارک امروز در زمینی حدود ۴ و نیم هکتار در دانشکده کشاورزی افتتاح می شود و امیدواریم پارک علم و فناوری بتواند با شتاب بیشتری در مسیر نوآوری و کارآفرینی قدم بردارد.
رییس دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه تربیت مدرس استعداد پژوهشی بالایی دارد و دانشمندان و اعضای هیات علمی برجسته ای در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که باید از این پتانسیل استفاده بهتری صورت گیرد. همچنین ما در خصوص جذب بودجه بخش خصوصی و خیرین نیز هنوز نسبت به استعداد پژوهشی دانشگاه عقب هستیم که امیدواریم رییس پارک علم و فناروی دانشگاه در این مسیر نیز گام های مثبتی بردارند.

19 اسفند 1398 / تعداد نمایش : 167