متن کامل خبر


 
گرامیداشت روز درختکاری در دانشگاه

خلاصه خبر: به منظور ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی، با حضور اعضای هیات رییسه و تعدادی از مدیران و کارکنان دانشگاه کاشت نمادین درخت انجام شد.

صبح امروز (چهاردهم اسفند) همزمان با فرا رسیدن روز درختکاری تعدادی اصله نهال با حضور رییس دانشگاه، برخی مسئولان، استادان و کارکنان در فضای خوابگاهی دانشگاه کاشته شد.
رییس دانشگاه در این مراسم با بیان اینکه در شرایط نامطلوب و اخبار مربوط به ویروس کرونا، در حال حاضر کاشت درخت علاوه بر اینکه نقش بسیار مهمی در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی، شادابی و سلامتی جامعه بوجود می آورد، می‌تواند حال ما را هم در روز درختکاری خوب کند.
دکتر احمدی افزود: درختکاری علاوه بر داشتن پشتوانه‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی در ایران، با اعتقادات مذهبی مردم نیز پیوند دارد. کاشتن درخت امری است که اجر اخروی در پی دارد و از حرمت و قداست ویژه‌ای برخوردار است، تا حدی که کاشت درخت، نوعی عبادت محسوب شده است.
وی تاکید کرد: طبیعت و فضای سبز وسیله ای برای حفظ زیبایی دانشگاه است و به عنوان میراثی ارزشمند به همه انسان ها تعلق دارد و ما امروز در محوطه دانشگاه تعدادی درخت می کاریم تا هرگز فراموش نکنیم درختان این زیبایی های خلقت چقدر مفید هستند و هر کس باید حداقل یک نهال بکارد تا دیگران نیز بتوانند از این نعمت خدادادی استفاده کننند.
گفتنی است همه ساله این مراسم به همت مدیریت امور اداری دانشگاه و با حضور تعداد زیادی از دانشگاهیان برگزار می شود. مراسم امروز بخاطر شرایط خاص ناشی از انتشار ویروس کرونا بصورت محدود برگزار شد.

14 اسفند 1398 / تعداد نمایش : 449