متن کامل خبر


 
احتمال طولانی شدن نیمسال تحصیلی جاری

خلاصه خبر: معاون آموزشی دانشگاه گفت:‌ با توجه به وضعیت فعلی، امکان طولانی شدن ترم پایانی تا اواسط مرداد سال 99 وجود دارد.

دکتر محمدرضا کلباسی در گفتگویی ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه هیچ کلاس حضوری قبل از پایان سال در دانشگاه برگزار نمی‌شود تاکید کرد: تمامی دانشجویان ساکن خوابگاه، خوابگاه‌های خود را به مقصد محل اقامت خود ترک کردند. بنابراین به هیچ عنوان کلاس‌های آموزشی حضوری تا پایان اسفند نخواهیم داشت.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشجویان برنامه‌های آموزشی دانشگاه را از طریق آموزش‌های مجازی و غیر حضوری دنبال کنند، گفت: اغلب دانشجویان به این نوع آموزش‌ها دسترسی دارند و اگر بخواهند با کمک یک لپ تاپ یا موبایل و با دسترسی به اینترنت می‌توانند از کلاس‌های آنلاین مجازی بهره‌مند شوند.
معاون آموزشی دانشگاه افزود: با توجه به اینکه امکان ادامه روند شیوع کرونا ویروس بعد از عید نیز وجود دارد بنابراین توصیه می‌کنیم دانشجویان حتما تمهیدات دسترسی به آموزش‌های مجازی را داشته باشند.
دکتر کلباسی از گسترش پهنای باند دانشگاه برای اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ما بیش از 8000 دانشجو در مناطق مختلف کشور داریم بنابراین امکان فراهم کردن دسترسی همه آنها به شبکه اینترنت را نداشتیم. بنابراین دانشجویان باید به صورت شخصی اینترنت تهیه کنند.
دکتر کلباسی خاطرنشان کرد: سیستم آموزش‌های الکترونیکی به گونه‌ای طراحی شده است که امکان رصد دانشجویانی که از کلاس‌های آموزشی استفاده می‌کنند وجود دارد و گزارش‌هایی مبنی بر حضور یا عدم حضور دانشجو در آموزش‌های آنلاین ذخیره می‌کند.
معاون آموزشی دانشگاه در پایان از امکان طولانی شدن ترم پایانی تا اواسط مرداد 99 خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت فعلی و تمهیدات لازم برای برگزاری کلاس‌های حضوری امکان طولانی‌تر شدن ترم تا اواخر تیر یا اواسط مرداد وجود دارد.

11 اسفند 1398 / تعداد نمایش : 703