متن کامل خبر


 
تصویب چارت جدید دانشگاه تربیت مدرس در نشست اخیر هیات امناء

خلاصه خبر: بر اساس الزامات طرح تحول راهبردی و همچنین ویژگی‌های خاص دانشگاه تربیت مدرس «دانشگاه تحصیلات تکمیلی، دانشگاه جامع پژوهشی – نوآوری» ساختار جدید دانشگاه به تصویب هیات امناء رسید.

رییس دانشگاه با اعلام این خبر گفت: در نشست اخیر هیئت امنای دانشگاه که ششم بهمن ماه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی آن تشکیل شد، چارت تشکیلاتی جدید دانشگاه با ملاحظات مختصر و برخی اصلاحات تصویب شد.
دکتر احمدی افزود: از جمله موضوعات مهم ساختار جدید، ایجاد معاونت علمی- نوآوری است که امور مربوط به آموزش، پژوهش و فناوری در دانشگاه را هدایت می‌کند. همچنین تاسیس معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات با هدف توسعه دانشگاه بر اساس تکنولوژی های ITاز دیگر معاونت های جدید می باشد.
وی با اشاره به برخی ویژگی های چارت تشکیلاتی جدید دانشگاه گفت: همزمان با این تغییر در حوزه ستاد، بیشتر امور جاری به پردیس‌ها یا دانشکده‌های بزرگ تفویض می‌شود و در ستاد فقط سیاست گذاری، تدوین استاندارد، نظارت بر اجرا و ارزیابی عملکرد صورت می‌گیرد. علاوه بر این هر دانشکده بزرگ از نظر ساختار از انعطاف پذیری وسیعی برخوردار خواهد بود تا بنا به طبیعت و شرایط خاص رشته‌های خود، ساختار نهایی زیرمجموعه‌ها را سامان دهد.
دکتر احمدی افزود: تغییرات ستاد بر اساس تفویض اختیار به دانشکده‌های بزرگ خواهد بود و این کار به ایجاد جو بین رشته‌ای در دانشکده ها، مدیریت واحد زندگی دانشجو، صرفه جویی در نیروی انسانی و فضای کالبدی و کاهش سلسله مراتب اداری- مدیریتی منجر می‌شود.

2

وی با بیان اینکه ساختار جدید بر اساس اولویت های اصلی طرح تحول راهبردی پیش بینی شده است گفت: مدیریت توسعه سرمایه گذاری دانشگاه یکی دیگر از حوزه هایی است که با هدف پشتیبانی از سهام، امکانات و منابع تدارکاتی و سایر منابع غیر دولتی که جزو نظام های خود اتکایی و پایداری مالی دانشگاه است، تاسیس می شود. این مدیریت، ماموریت راهبردی در این زمینه بر عهده دارد.
رییس دانشگاه در پایان با اشاره به اینکه در نشست اخیر هیات امناء، علاوه بر چارت تشکیلاتی جدید دانشگاه، 26 دستور دیگر نیز ارائه گردید، از تلاش های تمامی همکاران در بخش های مختلف دانشگاه برای تدوین، ‌پیشبرد و اثرگذاری بر روی ساختار و چارت دانشگاه تقدیر کرد.

8 بهمن 1398 / تعداد نمایش : 1123