متن کامل خبر


 
دانشگاه تربیت مدرس در صدر دانشگاه های برگزیده سامانه ملی ثبت پایان نامه، رساله و پروپوزال

خلاصه خبر: از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، دانشگاه های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان نامه ها، رساله ها، و پیشنهاده ها ( پروپوزال ها) در سال تحصیلی 1398 -1397 اعلام شدند.

 بر اساس اعلام ایرانداک، دانشگاه تربیت مدرس دارای بیشترین ثبت پارسا در میان دانشگاه های منطقه یک در سال تحصیلی 98-1397 بوده است. دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه پیام نور استان تهران نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. همچنین دانشگاه تربیت مدرس در "ثبت پیشنهاده" (پروپوزال) نیز رتبه دوم را از آن خود کرد و پس از دانشگاه شهید بهشتی در میان دانشگاه های برگزیده وزارت علوم قرار گرفت و دانشگاه هنر جایگاه سوم را کسب کرد.
ایرانداک «سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله و پیشنهاده» را در نشانی  SABT.IRANDOC.AC.IR  راه‌اندازی کرده است که روی هم ۴۲۴ مؤسسه در سال تحصیلی ۱۳۹۸- ۱۳۹۷ با آن همکاری داشته‌ و بیش از ۶۳ هزار پایان‌نامه و رساله (پارسا) و نزدیک به ۳۷ هزار پیشنهاده (پروپوزال) را در آن ثبت کرده‌اند.
همچنین درحال حاضر ۲۴ هزار استاد و بیش از ۴۵ هزار دانشجو در سامانه همانندجو عضو هستند که در این میان، دانشگاه شیراز، دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه سمنان رتبه‌های نخست تا سوم همانندجویی را در سال تحصیلی ۱۳۹۸- ۱۳۹۷ به دست آورده‌اند. این سامانه در نشانی  TIK.IRANDOC.AC.IR  در دسترس همگان است.

29 دی 1398 / تعداد نمایش : 405