متن کامل خبر


 
یادبود دانش آموختگان سانحه سقوط هواپیما در دانشگاه

خلاصه خبر: مراسم یادبود دو تن از دانش آموختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، در دانشگاه برگزار می شود.

مراسم یادبود زهرا ممانی و فروغ خادم از جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی بعد از ظهر روز سه شنبه 24 دیماه پس از نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه برگزار می شود.
بوئینگ 737 اوکراینی حدود ساعت 6:12 صبح روز چهارشنبه هجدهم دیماه از فرودگاه امام خمینی(ره) به مقصد کیف پرواز کرد، اما دقایقی پس از پرواز بین پرند و شهریار سقوط کرد.
در این حادثه ناگوار متاسفانه 176 نفر از جمله دو دانش آموخته دانشگاه تربیت مدرس جان باختند. دکتر فروغ خادم ورودی سال ۱۳۸۴در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم گیاهی یکی از این جانباختگان است. وی دوره کارشناسی را در رشته علوم گیاهی دانشگاه تهران و دوره دکتری خود را در رشته ایمنی شناسی دانشگاه مانیتوبا کانادا گذرانده است. دانش آموخته پیشین دانشگاه در شرکت New Media Manitoba کانادا بعنوان عضو هیات مدیره مشغول به کار بوده است.
سارا ممانی دیگر دانش‌آموخته دانشگاه از دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست فارغ التحصیل شده است. ممانی ورودی سال ۱۳۸۸در رشته محیط زیست (گرایش خاک و پی) در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده است. وی علاوه بر این در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه کنکوردیای کانادا درجه کارشناسی ارشد دریافت کرده و در شرکت هواپیماسازی و قطارسازی بمباردیر شهر مونترال مشغول بکار بوده است. سیاوش غفوری آذر نیز که به تازگی با وی ازدواج کرده بود در این سانحه جان باخته است. غفوری نیز از فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان و دانشگاه کنکوردیا در کانادا می باشد.

1

23 دی 1398 / تعداد نمایش : 1262