متن کامل خبر


 
پیام تسلیت مرکز مطالعات آفریقا به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

خلاصه خبر: مرکز مطالعات افریقا در پیامی شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:
«مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا»
(سوره احزاب، آیه 33)
سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده شجاع و بی‌نظیر نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیش از چهار دهه از عمر با برکت خود در مسئولیت‌های مختلف را در راه دفاع از مرزهای ایران اسلامی و دفاع از ملت‌های مظلوم در مناطق مختلف صرف کرد. شجاعت، تقوا، اخلاص در عمل، هوشمندی، خستگی‌ناپذیری، مسئولیت‌پذیری، مردم‌داری، تواضع و ساده‌زیستی از ویژگی‌های برجسته این چهره بین‌المللی انقلابی، صلح‌طلب و آزادی‌خواه بود. فرماندهی که ملت ایران و ملت‌ها در کشورهای مختلف جهان از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب رشادت‌ها و تلاش‌های او و هم‌رزمانش در مبارزه با تروریسم به ویژه مبارزه با گروهک تروریستی داعش در سوریه و عراق را فراموش نخواهند کرد.
سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدي المهندس رئیس و فرمانده میدانی بسیج مردمی عراق و شماری از همراهان با طراحی رسمی دولت ایالات متحده آمریکا در تاریکی‌های شب هدف اقدام تروریستی کور و بزدلانه قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. این اقدام از نظر حقوق و عرف بین‌الملل محکوم و لکه ننگی دیگر در تاریخ سیاسی ایالات متحده و اذناب منطقه‌ای آنها محسوب می شود.
مرکز مطالعات آفریقای دانشگاه تربیت مدرس ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدي المهندس و شماری از همراهان ایشان را خدمت مقام معظم رهبری، خانواده‌های این شهدای عزیز، ملت شریف ایران و ملت‌های آزادی‌خواه جهان تبریک و تسلیت عرض می‌کند.

                                                                                                                                                                                       مرکز مطالعات آفریقا

15 دی 1398 / تعداد نمایش : 147