متن کامل خبر


 
پذیرش دانشجو در مقطع دکتری پردیس دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت

خلاصه خبر: نشست شورای دانشگاه با حضور رییس، معاونان و روسای دانشکده ها، دوم دی ماه در سالن شورا برگزار شد.

در ابتدای نشست رییس دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: ما امسال به دلایل مختلف تصمیم گرفتیم پذیرش دانشجوی دکتری را با رعایت کیفیت و استانداردهای آموزشی در پردیس آغاز کنیم و در این راستا دانشکده ها لازم است رشته هایی که می توانند در آن دانشجوی دکتری پردیس پذیرش کنند را به معاونت آموزشی اعلام کنند. ظرفیت پیشنهادی از سوی دانشکده ها مورد بررسی قرار می گیرد و با رعایت شرایط دانشجوگزینی در دانشگاه، این امر اتفاق می افتد.
وی افزود: بسیاری از افراد که دارای سن و تجربه بیشتری هستند و در حرفه های گوناگون مشغول به فعالیت می باشند تمایل دارند که با تحصیل در مقطع دکتری با نظریه ها و دانش جدید آشنا شوند و این امر سبب ایجاد هم افزایی خواهد شد و می توانیم طیف خاصی از افراد متقاضی تحصیل را در دوره دکتری پردیس با رعایت کیفیت آموزشی جذب نماییم.
دکتر احمدی همچنین با اشاره به بحث استاد ممتار تصریح کرد: واژه استاد ممتاز از سال ها قبل مطرح شده بود ولی پس از فرایند طولانی مطالعه و تحلیل روی آن، از حدود 4 سال قبل در چند دانشگاه مهم کشور به صورت جدی مورد اقدام قرار گرفت و آیین نامه ای برای آن تدوین شد که اساتید با رتبه استاد تمام بتوانند از مرتبه شاخصی به نام استاد ممتازی برخوردار شوند و این مرتبه به رسمیت شناخته شود.
وی افزود: ما در دانشگاه برای این آیین نامه تبصره ای قائل شدیم که این انتخاب با هدایت و محوریت هیات ممیزه اعمال شود. ما از دانشکده ها خواستیم 2 نفر از بزرگان شاخص در برخی از گروه های خود را معرفی کنند و شرح فعالیت ها و توفیقات آنان بیان شود و کاندیداهای هر دانشکده پس از بررسی و مراحل غربالگری به عنوان استاد ممتاز معرفی شوند که امیدواریم دانشکده ها در این امر مشارکت کنند؛ زیرا شناخته شدن استاد ممتاز در هر دانشگاهی افتخاری برای دانشگاه است و مزایایی برای دانشگاه،‌ دانشکده و خود استاد خواهد

4 دی 1398 / تعداد نمایش : 906