متن کامل خبر


 
برگزاری آیین نکوداشت پرویز دهداری در دانشگاه

خلاصه خبر: انجمن علمی - دانشجویی مدیریت ورزشی دانشگاه با همکاری کافه فوتبال در بیست و هفتمین سالگرد درگذشت پرویز دهداری، آیین نکوداشت معلم اخلاق فوتبال ایران را با حضور پیشکسوتان ورزش کشور برگزار کرد.

به یاد مرحوم پرویز دهداری معلم اخلاق فوتبال ایران روز سه شنبه 13 آذر مراسمی با حضور جمعی از پیشکسوتان فوتبال، مربیان و اساتید برجسته دانشگاهی در سالن اجتماعات جابرابن حیان دانشگاه برگزار شد. در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم پرویز دهداری بزرگ مرد اخلاق در ورزش و فوتبال کشور، از پیر مدیریت فوتبال ایران علی کاظمی رییس سابق هیات فوتبال استان تهران، رییس اسبق کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال، دبیر و سرپرست سابق سازمان لیگ فوتبال به پاس بیش از نیم قرن فعالیت در عرصه مدیریت فوتبال کشور تقدیر شد.
مرحوم دهداری در سال 1312 در شهرستان مرودشت به دنیا آمد. وی پس از انحلال باشگاه شاهین در سال 46 به پرسپولیس پیوست و به عنوان اولین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس انتخاب شد. پرویز دهداری از جمله کسانی بود که همواره اخلاق را مقدم بر ورزش می‌دانست و به همین دلیل به عنوان معلم اخلاق انتخاب شد. وی در سال 1371 به دلیل عارضه کلیوی درگذشت.

13 آذر 1398 / تعداد نمایش : 216