متن کامل خبر


 
تودیع و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه

خلاصه خبر: آیین تودیع و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، یازدهم آذرماه در سالن شورا برگزار شد.

در این مراسم دکتر احمدی رییس دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: دکتر فلاح رفیع نزدیک به یک دهه به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با دانشگاه همکاری ارزشمندی داشتند که حضور ایشان در این مدت برای دانشگاهیان بسیار پر برکت بود و علاوه بر اقدامات اجرایی و فرهنگی صورت گرفته، همواره از فضل و دانش و بحث ها و تحلیل های ایشان در جلسات و نشست های گوناگون بهره بردیم.
وی افزود: دکتر فلاح رفیع همواره دارای تفکری والا، اخلاق حسنه و الگوی رفتاری بسیار شایسته اسلامی و دانشگاهی بودند و قطعا ورود دکتر ساداتی نژاد به دانشگاه، موج جدیدی از دانش و فضل و رایحه فرهنگی انقلاب اسلامی و هدایت و پشتیبانی دینی و سیاسی را رقم خواهد زد.
در ادامه حجت الاسلام دکتر رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: انتظار ما از دانشگاه های برجسته و تراز بالایی مانند تربیت مدرس این است که درگیر مسائل و مشکلات جامعه شوند و برای آن ها راهکار ارائه نمایند. همچنین متخصصان و فارغ التحصیلانی تربیت نماید که در تراز نیازهای جامعه بوده و در زندگی فردی خود نیز افرادی شایسته و توانمند باشند. همچنین دانشگاه مطلوب و برجسته باید در خود دانش و علم تحول ایجاد کرده و افق های جدیدی را پیدا کند.
وی خاطر نشان ساخت: در دانشگاه پیروی یک آفت و پیشرویی یک ضرورت است. دانشگاه باید مرجعیت در امور پیدا کند و به دنبال مسیرهای جدید باشد.
وی گفت: دشمن می خواهد از نظر اقتصادی مردم را در تنگنا قرار دهد، ایجاد ناامنی کرده و فشار برای به هم ریختگی روانی در مردم ایجاد کند که دانشگاه باید در این راستا خلاق، امیدبخش و اعتماد دهنده عمل کند.
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از اقدامات شایسته ای که دکتر فلاح رفیع در زمان تصدی مسئولیت دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس داشتند برای دکتر ساداتی نژاد آرزوی توفیق روز افزون نمود.

1

در ادامه حجت الاسلام دکتر فلاح رفیع در سخنانی اظهار داشت: از دکتر رستمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها تشکر می کنم که بار این مسئولیت سنگین را از روی دوش من برداشتند و طی ده سالی که مسئولیت نهاد رهبری را بر عهده داشتم، امروز تنها روزی بود که با فراغ بال و آرام وارد دانشگاه شدم. مسئولیت پذیرفتن در دانشگاه به ویژه در شرایط سخت سیاسی و فرهنگی و با وجود توقعات و سلیقه های مختلف، کار آسانی نیست.
وی افزود: امیدوارم دکتر ساداتی نژاد که پیش از این، ریاست مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی را بر عهده داشتند و فردی عالم، فاضل، متواضع و دانشگاهی هستند بتوانند در این مسیر بیش از پیش موفق باشند.

2

در ادامه حجت‌الاسلام‌ دكتر سيد مهدي ساداتی نژاد مسئول جدید دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اظهار داشت: کار کردن در دانشگاه های بزرگ و برتری که فرهیختگان و دانشمندان صاحب نامی در آن حضور دارند حساسیت و ظرافت خاصی را می طلبد و برای من باعث افتخار است که در جمع عزیزان دانشگاهی حضور داشته باشم و خدمت نمایم. همانطورکه مقام معظم رهبری فرمودند در دانشگاه باید سازندگی علمی و سازندگی اخلاقی و فکری صورت گیرد و اینها جز در سایه همفکری و همکاری و عزم و اراده جدی محقق نمی شود.
وی افزود: اصل تعهد به اهداف و وظایف دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، ‌اصل تعهد به اخلاق مداری و وفق و مدارا و اصل قانون گرایی از مواردی است که به آنها توجه ویژه ای خواهم داشت و نهاد بدون همراهی و همکاری تشکل های دانشگاه و مدیریت دانشگاه نمی تواند به اهدافی که در اساسنامه خود دارد دست یابد.
در این نشست همچنین رییس بسیج اساتید، رییس بسیج کارکنان، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان، عضو بسیج دانشجویی دانشگاه، معاون پشتیبانی و منابع انسانی،‌ مسئول نهاد نمایمدگی مقام معظم رهبری در دانشکده کشاورزی ‌و رییس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های تهران ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های ارزشمند و پدرانه دکتر فلاح رفیع و آرامش،‌ قدرت مفاهمه و صبوری ایشان در زمان تصدی مسئولیت نهاد رهبری برای دکتر ساداتی نژاد آرزوی توفیق کردند.
در پایان مراسم حکم حجت الاسلام ساداتی نژاد و لوح تقدیر حجت الاسلام فلاح رفیع از سوی رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه به ایشان اهدا شد.

 

11 آذر 1398 / تعداد نمایش : 1227