متن کامل خبر


 
برگزاری کارگاه آشنایی و کار با سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات ایرانداک

خلاصه خبر: کارگاه آشنایی و کار با سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات ایرانداک، 20 آبان ماه در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار می‌شود.

به منظور آشنایی بیشتر مدیران، استادان، کتابداران، و دانشجویان با سامانه‌ها، پایگاه های اطلاعات ایرانداک و برخی دیگر از خدمات آن، کارگاه آموزشی رایگان حضوری با نام بیست و هشتمین زنگ ایرانداک روز دوشنبه 20 آبان از ساعت 14 تا 16 در محل پژوهشگاه برگزار می شود.
بنا بر اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، بر پایه قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، همه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، و موسسه‌های آموزش ‌عالی، پژوهشی، و فناوری؛ باید تمام‌متن پیشنهاده‌ها (پروپوزال‌ها) پایان‌نامه‌ها، و رساله‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود را که بدون طبقه‌بندی باشند، در سامانه‌های اطلاعاتی ایرانداک، ثبت و آنها را همانندجویی کنند. برای انجام این قانون، «سامانه ثبت پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها، و رساله‌ها» در نشانی SABT.IRANDOC.AC.IR و سامانه «همانندجو» در نشانی TIK.IRANDOC.AC.IR در دسترس همگان گذارده شده است.
در این کارگاه آموزشی، فرایند دریافت پیشینه پژوهش؛ عضویت در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده؛ فرایند ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده؛ فرایند نام‌نویسی و کاربرد سامانه همانندجو؛ نام‌نویسی در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) و دریافت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها؛ و برخی دیگر از سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات ایرانداک ارائه خواهد شد.
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و نام‌نویسی به نشانی irandoc.ac.ir/page/2964 مراجعه کنند.
گفتنی است در پایان کارگاه به شرکت‌کنندگان حضوری گواهی ارائه می‌شود، و پخش زنده این کارگاه در نشانی irandoc.ac.ir/live در دسترس همگان است.

18 آبان 1398 / تعداد نمایش : 304