متن کامل خبر


 
برگزاری سومین جلسه موت پارلمان دانشگاه تربیت مدرس

خلاصه خبر: سومین جلسه بازی-کارگاه شبیه‌سازی پارلمان به همت انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی اول مردادماه در محل رواق اندیشه دانشگاه توسط برگزار شد.

سومین جلسه بازی-کارگاه شبیه‌سازی پارلمان به همت انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی اول مردادماه در محل رواق اندیشه دانشگاه توسط برگزار شد.
شرکت‌کنندگان در این جلسه لایحه ی منع تهیه و حمل سلاح را به شور گذاشته و با اکثریت آرا به تصویب رساندند. در خلال این جلسه، نمایندگان اصلاحاتی را برای صیانت از آزادی‌ها و حقوق شهروندان در مفاد این قانون اعمال کردند.
موت پارلمان، بازی-کارگاهی است که توسط فرزین رحیمی زنوز، دانشجوی دکترای علوم سیاسی، به عنوان متدی جدید برای یادگیری از طریق بازی طراحی شده است. در این شیوهٔ آموزشی، تسهیلگر به جای مدرس، تنها فرایند آموزشی را مدیریت کرده و امکان یادگیری را از طریق برقراری دیالوگ به صورت آزاد و نظام‌مند، محقق می‌کند.
خالق این دوره آموزشی، ابراز امیدواری کرد که در آیندهٔ نزدیک، مصوبات جلسات موت پارلمان در غالب توصیه‌های سیاست‌گذاری در اختیار وزارتخانه‌ها و نمایندگان مجلس قرار گرفته و بدین طریق ارتباط بهتری بین دانشگاه و نهادهای تصمیم‌گیر ایجاد شود.

8 مرداد 1398 / تعداد نمایش : 614